Восьме чудо світу зовсім поряд

вкл. Середа, 02 вересня 2015, 13:56. Опубліковано в Популяризація гончарства

   Куди подітися від мегаполісного шуму, метушні? Море, театр – це вже було. Хочеться тиші, природи і чогось вічного. Через світову мережу, яка «залізла» майже до кожного в оселю, знаходимо селище міського типу Опішне Зіньківського району Полтавської області, а в ньому Національний музей-заповідник українського гончарства. Здивувало, зацікавило і ... Чудового літнього дня ми в Опішному, а точніше –  у Музеї гончарства, експозиція якого знаходиться просто неба. Перед нами постали предки в образах монументальних, садово-паркових скульптур – «Опішненська Мадонна», «Оранта», «Берегиня», «Обладунки князя Ігоря», «Окрилена»…

   Екскурсія відбувалася під супровід українських пісень і шаленого свисту. Спостерігали за роботою гончаря та малювальниці, а головне – сіли за гончарний круг і виготовили свій перший гончарний виріб. До речі, наш екскурсовод, дівчина на ресепшені та інші працівники музею були одягнені в традиційний український одяг – це вразило. На згадку про Музей гончарства отримали в дарунок буклет і півник-свистунець. Тож тепер розуміємо, звідкіля той шалений свист.

Найважливішу подію в найкрасивішому місці

вкл. Четвер, 03 жовтня 2013, 15:14. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

Осінь – традиційна пора весіль. Усі наречені планують його так, щоб потім можна було ще довго згадувати найурочистіші моменти, переглядаючи весільне відео та фото.  

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному гостинно запрошує всіх молодят та їх гостей на весільну фотосесію. На вас чекають душевний прийом, прекрасні краєвиди, незвичайні скульптури й весела українська пісня, які створять атмосферу незабутнього свята. Саме з цією метою Музей-заповідник запроваджує спеціальний Весільний квиток для наречених та їх гостей: усього 200 гривень за 10 відвідувачів.

ТЕРИТОРІЯ СПІЛКУВАННЯ…

вкл. Понеділок, 23 вересня 2013, 09:37. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

 

Рішення відвідати музей приймають з різних причин. Більшість прагне змінити обстановку й відпочити  від напруженого робочого графіка, хтось зацікавився інформацією, знайденою у всесвітній мережі, а ще це – унікальна можливість поспілкуватися з родиною чи друзями, обговорити побачене...

Під час екскурсії Вам нададуть цікаву інформацію, пов'язану з гончарством, розкажуть про історичні події, технологію виготовлення гончарних виробів, продемонструють фільми про життя й творчість відомих майстрів Опішного та ін.

«Ваш музей – місце, куди хочеться повертатися»

вкл. Четвер, 07 березня 2013, 08:39. Опубліковано в Популяризація гончарства

 Початок нового року традиційно є часом, коли підводять підсумки роботи й планують діяльність на рік прийдешній. Яким же був 2012-й для Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному?

   А був він багатим на нові знайомства й цікаві події. Тисячі відвідувачів змогли познайомитися з експозиціями Музею й долучитися до мистецтва глинотворчості. Відрадно, що значна частина екскурсантів – діти. Хочеться вірити, що посіяні в юних серцях зерна любові до рідної землі й поваги до талановитого українського народу згодом проростуть гордим усвідомленням приналежності до великої нації. Їхали до нас люди з усіх куточків України. І якщо раніше більшість відвідувачів були із сусідніх із Полтавщиною областей, то нині все частіше до нас приїздять із заходу (Ужгорода, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Вінниці, Луцька, Житомира) та півдня (Одеси, Ялти, Сімферополя, Севастополя,  Євпаторії, Алушти) України. Лідери за кількістю відвідувань Музею – харків’яни.

ТРЕТІЙ Міжнародний мистецькийфестиваль-ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2011»

вкл. Вівторок, 26 лютого 2013, 14:12. Опубліковано в Популяризація гончарства

             

   ТРЕТІЙ Міжнародний мистецькийфестиваль-ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2011» («PotteryUniverseUkraine-2011») – міжнародна мистецько-виставкова й торговельна акція в галузі сучасної художньої кераміки. Організатори ставили перед собою завдання розвитку й популяризації мистецтва кераміки через виставки-продажі глиняних виробів, формування національного ринку української художньої кераміки, осмислення концептуальних проблем його розвитку, формування естетичних смаків населення, сприяння різноманітному використанню української кераміки в побуті сучасників. Упродовж трьох днів (01-03 липня 2011 року) свої глиняні твори експонували й продавали гончарі, майстри глиняної іграшки, художники-керамісти з різних регіонів України й Російської Федерації. Зокрема, миски, глечики, горщики, ринки, макітри, куманці, глиняну іграшку (свистунці, вершники, монетка), зооморфну скульптуру та багато іншого пропонували гончарі Опішного (Віра Важнича, Мар’яна Грисенко, Дмитро й Любов Громові, Ніна Дубинка, Віктор і Валерій Комаревцеви, Галина Міщенко, Людмила Омельяненко, Микола Пошивайло, Юрко Пошивайло, Анастасія Радченко), димлену кераміку – гончар Сергій Івашків з Червонограда (Львівщина), вишукану майоліку – майстри Навчально-виробничої гончарної майстерні Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному», традиційний опішненський ужитковий посуд – ПП «Гончарний круг» (Опішне). Була широко представлена продукція ТОВ «Васильківський майоліковий завод». Також торгували своїм глиняним крамом майстри з Києва, Луганська, Миргорода, Полтави, Михайлівки (Дніпропетровщина). 

Незвичайна екскурсія

вкл. Вівторок, 05 лютого 2013, 13:29. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

 

Діти співробітників Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному побували на роботі в батьків і стали учасниками Новорічної казкової екскурсії, під час якої не тільки дізналися про чарівників-гончарів, але й зустрілися з казковими героями.