Опішненська сторінка з життя талановитої художниці й експозиціонера Нонни Кисельової

вкл. П'ятниця, 20 квітня 2018, 08:49. Опубліковано в Популяризація гончарства

Петлюрівець із Малих Будищ Артем Зубенко

вкл. П'ятниця, 20 квітня 2018, 08:43. Опубліковано в Популяризація гончарства

(до 100-річчя Української революції 1917–1921 років)

Одним із тих, хто майже 100 років тому боровся за незалежність Української Народної Республіки в лавах українського війська, був уродженець села Малі Будища Заїченської волості Зіньківського повіту Артем Зубенко. На жаль, через різні обставини, українці тоді зазнали поразки. Як і головний отаман Симон Петлюра, українські вояки (серед них – і наш земляк) змушені були залишити Україну.

Уперше про Артема Зубенка я довідався випадково на початку 2000-х років, вивчаючи архівно-кримінальну справу його двоюрідного брата Іллі Зубенка (1893–1966), колишнього голови малобудищанської «Просвіти» (1917).

Під час допиту 15.09.1937 року слідчий запитав: «Обвиняемый Зубенко, расскажите следствию правдиво, Вы поддерживаете связь с родными, бежавшими вместе с Петлюрой за границу?».

Малі епіграфічні написи Михайла Китриша

вкл. П'ятниця, 30 березня 2018, 10:38. Опубліковано в Популяризація гончарства

Восьме чудо світу зовсім поряд

вкл. Середа, 02 вересня 2015, 13:56. Опубліковано в Популяризація гончарства

   Куди подітися від мегаполісного шуму, метушні? Море, театр – це вже було. Хочеться тиші, природи і чогось вічного. Через світову мережу, яка «залізла» майже до кожного в оселю, знаходимо селище міського типу Опішне Зіньківського району Полтавської області, а в ньому Національний музей-заповідник українського гончарства. Здивувало, зацікавило і ... Чудового літнього дня ми в Опішному, а точніше –  у Музеї гончарства, експозиція якого знаходиться просто неба. Перед нами постали предки в образах монументальних, садово-паркових скульптур – «Опішненська Мадонна», «Оранта», «Берегиня», «Обладунки князя Ігоря», «Окрилена»…

   Екскурсія відбувалася під супровід українських пісень і шаленого свисту. Спостерігали за роботою гончаря та малювальниці, а головне – сіли за гончарний круг і виготовили свій перший гончарний виріб. До речі, наш екскурсовод, дівчина на ресепшені та інші працівники музею були одягнені в традиційний український одяг – це вразило. На згадку про Музей гончарства отримали в дарунок буклет і півник-свистунець. Тож тепер розуміємо, звідкіля той шалений свист.

Найважливішу подію в найкрасивішому місці

вкл. Четвер, 03 жовтня 2013, 15:14. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

Осінь – традиційна пора весіль. Усі наречені планують його так, щоб потім можна було ще довго згадувати найурочистіші моменти, переглядаючи весільне відео та фото.  

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному гостинно запрошує всіх молодят та їх гостей на весільну фотосесію. На вас чекають душевний прийом, прекрасні краєвиди, незвичайні скульптури й весела українська пісня, які створять атмосферу незабутнього свята. Саме з цією метою Музей-заповідник запроваджує спеціальний Весільний квиток для наречених та їх гостей: усього 200 гривень за 10 відвідувачів.

ТЕРИТОРІЯ СПІЛКУВАННЯ…

вкл. Понеділок, 23 вересня 2013, 09:37. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

 

Рішення відвідати музей приймають з різних причин. Більшість прагне змінити обстановку й відпочити  від напруженого робочого графіка, хтось зацікавився інформацією, знайденою у всесвітній мережі, а ще це – унікальна можливість поспілкуватися з родиною чи друзями, обговорити побачене...

Під час екскурсії Вам нададуть цікаву інформацію, пов'язану з гончарством, розкажуть про історичні події, технологію виготовлення гончарних виробів, продемонструють фільми про життя й творчість відомих майстрів Опішного та ін.