Шановні відвідувачі!

У зв’язку із заходами щодо запобігання розповсюдженню короновірусної інфекції в Україні (COVID-19) Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному на період всеукраїнського карантину, від 17 березня до 03 квітня 2020 року, припиняє прийом відвідувачів.

УСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

БАЖАЄМО МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!

Вітальні листівки Леоніда Сморжа до Олександри Селюченко із 8-м Березня

вкл. Четвер, 07 березня 2019, 17:12. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

«Шановна Олександро Федорівна! Щиро вітаю Вас з днем 8-го березня! Доброго здоров’я Вам, творчих успіхів, щастя, хороших друзів і веселого настрою! Л.Сморж» [1].

«ГАРНІ НА ПОЧИН…»

вкл. Четвер, 12 вересня 2013, 14:22. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

 

   Під час V Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному Меморіальний музей-садибу  гончарки Олександри Селюченко відвідали вихованці місцевого дитячого ясла-садка «Берізка» середніх груп «А» і «Б», завітавши на свято «Анумо, гончарики!». Завідувач садиби познайомила дітей з творчістю славетної мисткині. Діти із захопленням розглядали глиняну іграшку, впізнаючи знайомих казкових персонажів. На завершення дітлахи змагалися в спритності, жвавості й спостережливості. Перемогла, звісно, дружба.

 

Більше...

 
 
 

НЕ ЗГАСАЄ ВОГОНЬ В ГОРНІ ОЛЕКСАНДРИ СЕЛЮЧЕНКО…

вкл. Середа, 11 вересня 2013, 10:59. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

 

 

Незмінно влітку, під час вже V Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2013», на території Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко спалахнув вогонь у горні заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко.

 

 

Більше...

 
 

ЧОМУ САМЕ Е-ЛІТНЯ АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА?

вкл. Вівторок, 10 вересня 2013, 14:10. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

   

  Тому що ми всі харизматичні та романтичні, любимо творити з глини, тому й зацікавилися Академією гончарства.

«Майстерність не досягається за один день. Це поступова, наполеглива праця, та вона приносить радість, бо ця праця – творча. А найприємніше – це втілення своєї задумки в життя, створення своїми руками красивих речей, які прикрашають дім та оновлюють нас самих, бо ми пізнаємо радість творчості»,– відповідають учасники «Е-літньої академії гончарства для харизматиків, романтиків, диваків і діячів».

Більше тут

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ

вкл. Понеділок, 02 вересня 2013, 09:10. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

 

   Цього року минула 26-та річниця від дня смерті славетної опішненської гончарки Олександри Селюченко. Учні Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» вшанували пам’ять заслуженого майстра народної творчості України, поклавши квіти на її могилу.

ЦІКАВИНКИ МЕМОРІАЛЬНОГО МУЗЕЮ-САДИБИ ГОНЧАРКИ ОЛЕКСАНДРИ СЕЛЮЧЕНКО

вкл. Четвер, 03 січня 2013, 08:54. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

   

   Більшість туристичних груп, які відвідують Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, через брак часу не встигають побувати в музеях-садибах, що входять в екскурсійний маршрут №1.

  Шкода! Адже саме там відвідувачі стають учасниками різноманітних заходів.

  Пропоную переглянути фотокалейдоскоп цікавинок, які відбулися в Меморіальному музеї-садибі гончарки Олександри Селюченко влітку, під час ІV Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2012».

ПОВЕЛИТЕЛІ ГОЛКИ-ЧАРІВНИЦІ

вкл. П'ятниця, 19 жовтня 2012, 10:48. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

   Одним із найдавніших, найулюбленіших і найпоширеніших видів декоративно-ужиткового мистецтва є українська народна вишивка. Вишити своїми руками сорочку, рушник, картину вдається не кожному. Адже для цього потрібно і бажання, і наполегливість, і час, а також поради та настанови вчителя. Таємницям вишивки раніше навчали дітей із самого малечку, усі секрети передавали з покоління в покоління, таким чином зберігалися регіональні особливості цього мистецтва.
   Тож із метою відродження традицій, пробудження зацікавленості до вишивки на території Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко й був проведений майстер-клас із вишивки. Учасниками дійства були діти з Опішненського ясла-садка «Берізка» з вихователем Кравченко Оленою Анатоліївною.
   Олена Анатоліївна знає традиції народної вишивки. Її роботи – рушники, сорочки, серветки, ікони. Під її керівництвом у дитячому садку відроджується цей давній вид ремесла.
Приємно було спостерігати за маленькими дівчатками, які вправно тримають голку в руках і як справжні майстрині виводять свої дивовізерунки.{jcomments on}

БІЛЯ ЕТНОГРАФІЧНОГО ГОРНА

вкл. Вівторок, 15 травня 2012, 10:11. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

Екскурсія з Сум на території музею-садиби гончарки Олександри Селюченко під час випалювання глиняних іграшок. Опішне, Полтавщина. 29.06.11. Фото Світлани Панасюк Екскурсія з Сум на території музею-садиби гончарки Олександри Селюченко під час випалювання глиняних іграшок. Опішне, Полтавщина. 29.06.11. Фото Світлани Панасюк

Кожного дня Меморіальний музей-садибу гончарки Олександри Селюченко відвідують чимало туристів. Скажімо, гості з Сум завітали до оселі музею-садиби Олександри Федорівни, щоб познайомитися з творчістю мисткині, вони з цікавістю споглядали мистецькі твори, що зберігаються в музеї-садибі. Переходячи з однієї кімнати в іншу, неспішно знайомилися з експонатами, водночас уважно слухали розповідь екскурсовода. Та найдовше всі затрималися на подвір’ї біля етнографічного горна, в якому за життя Олександра Федорівна випалювала власні глиняні  іграшки.{jcomments on}

Екскурсія з Сум на території музею-садиби гончарки Олександри Селюченко під час випалювання глиняних іграшок. Опішне, Полтавщина. 29.06.11. Фото Світлани Панасюк Екскурсія з Сум на території музею-садиби гончарки Олександри Селюченко під час випалювання глиняних іграшок. Опішне, Полтавщина. 29.06.11. Фото Світлани Панасюк

Світлана Панасюк,

молодший науковий співробітник

Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко

Відпочинок на території музею-садиби гончарки Олександри Селюченко – корисний і приємний

вкл. Середа, 11 квітня 2012, 08:58. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

 

   Кожного року в Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у  Опішному» проходить Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне–2011». Велика кількість учасників з різних країн плідно працюють, водночас поєднуючи змістовний і корисний відпочинок. Так, 29.06.2011 року учасниця VМіжнародного молодіжного гончарського фестивалю Комарова Євгенія Олександрівна (Донецьк) зі своєю наставницею Горошко Наталією Анатоліївною (Донецьк) відвідали Меморіальний музей-садибу гончарки Олександри Селюченко, де на них чекала приємна несподіванка. Саме в цей час на території музею-садиби палилося горно з іграшками опішненських майстрів. Таке захоплююче цікаве священнодійство викликало у жінок безліч хвилюючих почуттів. Пані Наталя із задоволенням вела дружню розмову з Олександром Шкурпелою, опішненським майстром глиняних виробів, а її учениця свої враження відобразила на папері.{jcomments on}

 

Світлана Панасюк,
молодший науковий співробітник
Меморіального музею-садиби
гончарки Олександри Селюченко

«Магія вогню надихає, зачаровує і манить»

вкл. Четвер, 15 березня 2012, 13:44. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

   Чи доводилося вам грітися біля багаття? Іноді, довго спостерігаючи, як горить вогонь, починаєш відчувати, як він дихає. Вогонь ніби жива істота, що має величезну силу. І не кожна людина зможе її  приборкати.

   Саме вогонь поєднав два древні мистецтва: гончарство й ковальство. Нині рідко зустрінеш людей, які займаються цим древнім ремеслом. Більшість наших сучасників не дуже полюбляють працювати руками. Проте збереглися ще фахівці, які не лише шанують ремесло своїх предків, а й постійно розвивають прадавні традиції та навички.

   29 червня 2011 року учасники Національного ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ–ХХІ», який проходив у рамках ІІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2011», зустрілися на території Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко з гончарем Олександром Шкурпелою під час випалювання глиняних виробів у горні Олександри Федорівни. Саме в цей день Олександр «приборкував вогонь», адже від нього залежав результат випалювання.

  Майстрам цих двох древніх професій було про що поговорити…{jcomments on}

Світлана Панасюк,

молодший науковий співробітник

Меморіального музею-садиби

гончарки Олександри Селюченко

Замовити екскурсію