З 1 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному ЗАВЕРШУЄ АКЦІЮ «Сувенір на згадку»!
Відтепер відвідувачі Музею НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНО
буклети та свистунці!
Дякуємо, що й надалі залишаєтеся разом з нами!
Музей продовжує стрімко розвиватися, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі!

ПОВЕЛИТЕЛІ ГОЛКИ-ЧАРІВНИЦІ

вкл. 19 жовтня 2012. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

   Одним із найдавніших, найулюбленіших і найпоширеніших видів декоративно-ужиткового мистецтва є українська народна вишивка. Вишити своїми руками сорочку, рушник, картину вдається не кожному. Адже для цього потрібно і бажання, і наполегливість, і час, а також поради та настанови вчителя. Таємницям вишивки раніше навчали дітей із самого малечку, усі секрети передавали з покоління в покоління, таким чином зберігалися регіональні особливості цього мистецтва.
   Тож із метою відродження традицій, пробудження зацікавленості до вишивки на території Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко й був проведений майстер-клас із вишивки. Учасниками дійства були діти з Опішненського ясла-садка «Берізка» з вихователем Кравченко Оленою Анатоліївною.
   Олена Анатоліївна знає традиції народної вишивки. Її роботи – рушники, сорочки, серветки, ікони. Під її керівництвом у дитячому садку відроджується цей давній вид ремесла.
Приємно було спостерігати за маленькими дівчатками, які вправно тримають голку в руках і як справжні майстрині виводять свої дивовізерунки.{jcomments on}


Світлана Панасюк,
молодший науковий співробітник
Меморіального музею-садиби
гончарки Олександри Селюченко

 Вихованці Опішненського ясла-садка «Берізка» під час майстер-класу в Меморіальному музеї-садибі гончарки Олександри Селюченко. Опішне, Полтавщина. Червень, 2012. Фото Світлани Панасюк

Замовити екскурсію