З 1 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному ЗАВЕРШУЄ АКЦІЮ «Сувенір на згадку»!
Відтепер відвідувачі Музею НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНО
буклети та свистунці!
Дякуємо, що й надалі залишаєтеся разом з нами!
Музей продовжує стрімко розвиватися, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі!

Олексадра Селюченко у Музеї народної архітектури і побуту України

вкл. 17 березня 2011. Опубліковано в Садиба Олександри Селюченко

Заслужений майстер народної творчості України, гончарка Олексадра Селюченко у Музеї народної архітектури і побуту України. Пирогово. Початок 1980-х років. Автор фото невідомий. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства. Заслужений майстер народної творчості України, гончарка Олексадра Селюченко у Музеї народної архітектури і побуту України. Пирогово. Початок 1980-х років. Автор фото невідомий. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства.

   Перебуваючи у відрядженні, Олександра Федорівна Селюченко неодноразово приїжджала до Києва в Музей народної архітектури і побуту. Саме у цьому музеї вона почувалася вільно і легко, немов удома, саме там Олександра Федорівна мала можливість творити, не дивлячись на норму, оточена увагою з боку співробітників музею, а головне, вона мала змогу спілкуватися з людьми, які милувалися її майстерністю. «Одне гарно, що я хоч трохи вийшла на люди і побачила, почула їхню думку і приязнь до моїх робіт», – згадувала Олександра Федорівна.
   Захоплювалися кумедними іграшками Олександри Селюченко і діти, які юрмилися навколо неї, що не раз спостерігали в Музеї народної архітектури й побуту. А коли хтось із дітлахів просив іграшку на згадку, вона переймалася аж до сліз і неодмінно дарувала. Роботи майстрині привертали увагу зарубіжних туристів. «У вас в руках – золото, а ви й не підозрюєте…», – якось зауважив один із прихильників її творчості.

{jcomments on}Заслужений майстер народної творчості України, гончарка Олексадра Селюченко у Музеї народної архітектури і побуту України. Пирогово. Початок 1980-х років. Автор фото невідомий. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства. Заслужений майстер народної творчості України, гончарка Олексадра Селюченко у Музеї народної архітектури і побуту України. Пирогово. Початок 1980-х років. Автор фото невідомий. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства.

Світлана Панасюк,
молодший науковий співробітник Меморіального
музею-садиби гончарки Олександри Селюченко

Замовити екскурсію