До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

 

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. V ІНТЕРСимпозіум кераміки в Опішному «2014: 14х14» (далі в тексті – ІНТЕРСимпозіум) – поліфункціональна художня акція, спрямована на пожвавлення процесів розвитку сучасного мистецтва кераміки в Україні та в інших країнах світу.

1.2. ІНТЕРСимпозіум проводиться в рамках VI Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2014».

1.3. Метою ІНТЕРСимпозіуму є творче спілкування мистців різних художніх напрямків і шкіл України й чужоземних країн, виготовлення високомистецьких творів кераміки.

1.4. Основними завданнями ІНТЕРСимпозіуму є:

 • розвиток традицій гончарства;
 • зростання професійної майстерності мистців;
 • обмін досвідом роботи мистців різних художніх напрямків, шкіл;
 • вивчення сучасного стану й загальних тенденцій розвитку української й чужоземної кераміки;
 • обговорення актуальних проблем теорії й практики сучасної української й світової кераміки;
 • популяризація мистецтва кераміки, формування естетичних смаків населення, сприяння різноманітному використанню кераміки в побуті сучасників;
 • інтеграція досягнень української кераміки й світової гончарної спадщини;
 • формування колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

1.5. Мета й основні завдання ІНТЕРСимпозіуму реалізовуються через спільну роботу українських і чужоземних мистців-керамістів, проведення творчих вечорів, презентацій персональних мистецьких проектів, перегляд відеофільмів, улаштування персональних виставок тощо.

1.6. Місце проведення ІНТЕРСимпозіуму: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному [вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел.+38 (05353) 42415, 42416, 42417; факс +38 (05353) 42416, 42175].

1.7. Час проведення ІНТЕРСимпозіуму: 11–25 червня 2014 року.

За бажанням, Учасники можуть залишатися в Опішному до 29 червня за власний рахунок для участі в:

 • ІІІ НАЦІОНАЛЬНОМУ ФЕСТИВАЛІ ГОНЧАРСТВА (28.06.2014)
 • VI МІЖНАРОДНОМУ МИСТЕЦЬКОМУ ЯРМАРКУ «Гончарний Всесвіт в Україні-2014» («PotteryUniverseUkraine-2014») (27–29.06.2014)
 • ІV НАЦІОНАЛЬНОМУ КОВАЛЬСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ «ВакулаФЕСТ–XXI» (23–28.06.2014)
 • III НАЦІОНАЛЬНОМУ КерамоГРАФІТІфесті («CeramicGraffitiFest») (25–26.06.2014)
 • IIІ НАЦІОНАЛЬНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ГОНЧАРСЬКОГО БОДІПЕЙНТІНГУ («BodyCeramicFestUkraine») (28.06.2014)

 

II. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі в ІНТЕРСимпозіумі запрошуються мистці-керамісти, скульптори України й чужоземних країн. Загальна кількість Учасників – 14 осіб, із них – 7 українських і 7 чужоземних мистців. До участі в V ІНТЕРСимпозіумі запрошуються й мистці, які раніше брали участь в ІНТЕРСимпозіумах у Опішному.

2.2. Мистці виготовляють твори в номінаціях:

I: Гончарські фантазії;

II: Зоопогляд.

На згадку про перебування в Опішному Учасники також виготовляють «Іменне панно».

2.3. Для участі в ІНТЕРСимпозіумі необхідно до 01.04.2014 року подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заповнену заявку й проект творчої роботи в першій номінації (у паперовому або електронному вигляді). Подання заявки ще не означає, що її автора допущено до участі в ІНТЕРСимпозіумі, а лише свідчить про його наміри.

2.4. Мистцям необхідно також подати:

3 кольорові фотографії (10x15 см) або фото в електронному вигляді творів, які найповніше відображають особливості їхньої творчості, власне фото, а також матеріали, які більш детально характеризують мистецькі досягнення (каталоги виставок, фото творів, відеофільми, відзнаки творчості, оригінали чи ксерокопії публікацій про автора в книгах і періодиці тощо). Матеріали, зазначені в п.п. 2.3 і 2.4, є вирішальними у виборі претендентів на участь в ІНТЕРСимпозіумі. Інформаційні матеріали не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. При цьому мистцям слід окремо зазначити, яка інформація з надісланих ними на дресу Дирекції матеріалів не підлягає публічному розголошенню й опублікуванню в пресі, каталозі тощо.

2.5. Для мистців чужоземних країн обов'язковою мовою оформлення заявки є російська або англійська. Усі інші додаткові матеріали можуть подаватися державними мовами країн проживання претендентів.

2.6. Заявки на участь у ІНТЕРСимпозіумі, подані пізніше зазначеного терміну, не розглядаються.

2.7. Подані на участь у ІНТЕРСимпозіумі заявки розглядаються Радою експертів, яку формує й затверджує Дирекція. Персональний склад її не розголошується. Рада експертів до 10.04.2014 року визначає персональний склад Учасників ІНТЕРСимпозіуму, який затверджує Дирекція.

Засідання Ради експертів є закритим; рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення Ради експертів є остаточним і перегляду не підлягає.

2.8. На основі рішення Ради експертів Дирекція до 20.04.2014 року надсилає мистцям персональні офіційні запрошення до участі в ІНТЕРСимпозіумі.

2.9. Мистці представляють під час ІНТЕРСимпозіуму власний мистецький проект. Про відповідні наміри й необхідну допомогу вони повинні сповістити Дирекцію до 15.05.2014 року.

2.10. Після прибуття до Опішного Учасник має пред'явити Дирекції оригінал запрошення. Без офіційного запрошення Дирекції мистці до участі в ІНТЕРСимпозіумі не допускаються.

2.11. Поза конкурсом участь в ІНТЕРСимпозіумі можуть брати художники- керамісти, які подавали заявки, але не отримали офіційного запрошення. При цьому всі витрати, пов‘язані з перебуванням в Опішному, здійснюються за кошти Учасників.

Для позаконкурсної участі необхідно до 01.05.2014 сповістити Дирекцію про бажання брати участь. До 10.05.2014 Дирекція повідомляє про своє рішення. Для позаконкурсних Учасників обов‘язкове дотримання всіх вимог п.п. 2.2 та 3.5.

Позаконкурсні Учасники виготовляють твори в тих же номінаціях, що й основні Учасники. Виготовлені ними твори мають бути передані на постійне зберігання й експонування Національному музею- заповіднику українського гончарства в Опішному.

2.12. Учасник ІНТЕРСимпозіуму має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фотопортретів, фото під час ІНТЕРСимпозіуму та фото творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо. Без отримання такої згоди участь в ІНТЕРСимпозіумі неможлива!

III. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

3.1. Дирекція укладає з кожним Учасником ІНТЕРСимпозіуму контракт, у якому передбачаються взаємні зобов'язання на період 10 – 26 червня 2014 року.

3.2. Умови роботи.

Дирекція забезпечує Учасника безкоштовно:

 • робочими місцями в тимчасових творчих майстернях;
 • сировиною й матеріалами (глина, шамотна маса, шамот, гіпс, ангоби, поливи, окисли металів, тканина, поліетиленова плівка, тканина тощо);
 • інструментами (стеки, пензлі, гумові груші, ножики тощо);
 • обладнанням (гончарні круги, турнетки, компресор тощо);
 • випалювальними печами (горно для випалювання дровами, муфельна піч);
 • допомогою обслуговуючого персоналу під час випалювання творів;
 • послугами реставраторів кераміки, технолога.

Дирекція забезпечує Учасника безкоштовно зазначеними вище сировиною, матеріалами, інструментами й обладнанням у обсязі заздалегідь поданої ним заявки. Потреби Учасників, не передбачені попередніми заявками, задовольняються за можливості.

3.3. Харчування.

Дирекція забезпечує Учасника безкоштовним триразовим харчуванням.

3.4. Побут.

Дирекція забезпечує Учасника безкоштовним проживанням у спальних кімнатах приватного готелю «Надія» або в приватному секторі. Є відособлені туалетні, душові, побутові кімнати.

Дирекція не забезпечує житлом членів родин Учасників (дружина, чоловік, діти тощо), їхніх друзів і знайомих. За необхідності, вони можуть знайти добротне, комфортне тимчасове помешкання в приватному секторі.

3.5. Медичне обслуговування.

Дирекція забезпечує Учасникам екстрену безкоштовну медичну допомогу в місцевій лікарні. Учасники, які мають проблеми зі здоров'ям, зокрема хронічні хвороби, фізичні вади тощо, повинні заздалегідь потурбуватися про забезпечення свого комфортного самопочуття за власні кошти.

Усі Учасники до початку ІНТЕРСимпозіуму мають пред'явити Дирекції затверджену в установленому порядку довідку медичного закладу про стан здоров'я та відсутність інфекційних хвороб. Чужоземні Учасники повинні мати медичну страховку.

3.6. Комунікаційне забезпечення.

Дирекція забезпечує Учасників телефонним зв'язком, факсимільним апаратом, ксероксом, телевізором із сателітним телебаченням, електронною поштою, доступом до Інтернету.

Дирекція забезпечує чужоземних Учасників безкоштовно перекладачами (англійська, німецька, французька, іспанська мови).

3.7. Проїзд.

Дирекція відшкодовує витрати Учасникам ІНТЕРСимпозіуму за проїзд територією України в обох напрямках за наявності проїзних документів.

3.8. Інформаційне забезпечення.

Дирекція забезпечує Учасників безкоштовним доступом до бібліотечних, речових, архівних і аудіовізуальних ресурсів музею-заповідника.

3.9. Дирекція також зобов'язується:

 • створити документальний відеофільм про ІНТЕРСимпозіум;
 • популяризувати творчість Учасника в пресі, на радіо й телебаченні;
 • організувати підсумкову виставку творів Учасників;
 • забезпечити роботу Журі;
 • організувати цікаве й змістовне дозвілля.

3.10. Учасник ІНТЕРСимпозіуму зобов'язується:

                        виготовити по одному твору в кожній номінації:

 • у номінації «Гончарські фантазії» (не менше 150х60 см),
 • у номінації «Зоопогляд» (не менше 40х50 см),
 • на згадку про перебування в Опішному – «Іменне панно» (50х50 см);

                        випалити зазначені вище твори;

                        виготовлені твори безкоштовно передати Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному для постійного зберігання й експонування.

 

IV. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

4.1. Твори оцінює Журі V ІНТЕРСимпозіуму кераміки в Опішному «2014: 14х14». До його складу входять провідні мистці-керамісти, керамологи, мистецькі критики, мистецтвознавці.

День роботи Журі – червня 2014 року.

Рішення Журі є остаточним і перегляду не підлягає.

4.2. Журі присуджує такі нагороди:

4.3. Володареві ГРАН-ПРІ надається право взяти участь у VІ ІНТЕРСимпозіумі кераміки в Опішному «2015: 15х15» поза конкурсом.

V. ІНФОРМАЦІЯ

5.1. Бажаючі взяти участь у ІНТЕРСимпозіумі вичерпну інформацію можуть отримати в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному:

                        телефоном: +38 (05353) 42416;

                        факсом: +38 (05353) 42416;

                        електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;

Зразок заявки

на участь у V ІНТЕРСимпозіумі кераміки в Опішному

«2014: 14х14»

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Замовити екскурсію