До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів (далі в тексті – Академія) – літня школа гончарства, покликана дати учасникам основні навички роботи з глиною й уявлення про традиції українського гончарства.

1.2. Організатори АКАДЕМІЇ: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат «Колегіум мистецтв у Опішному», Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Українське керамічне товариство.

1.3. Метою АКАДЕМІЇ є надання практичної допомоги бажаючим опанувати основи гончарної справи.

1.4. Основними завданнями АКАДЕМІЇ є:

 • вивчення основ гончарної справи;
 • набуття навичок практичної роботи з глиною;
 • отримання теоретичних знань з історії і мистецтва художньої кераміки;
 • творче спілкування з провідними художниками-керамістами і народними майстрами-гончарями України;
 • ознайомлення з колекціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

1.5. Мета й основні завдання АКАДЕМІЇ реалізовуються через практичні й теоретичні заняття.

1.6. Місце проведення АКАДЕМІЇ: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному [вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. (05353) 42415, 42416, 42417; факс (05353) 42416, 42175; e-mail: opishne_museum(гав)poltava.ukrtel.net]. Куратор АКАДЕМІЇ Оксана Яценко: (066) 9107853

1.7. Час проведення АКАДЕМІЇ: 09 червня – 29 червня 2014 року.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До навчання в АКАДЕМІЇ запрошуються всі бажаючі*, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти, громадянства, країни постійного мешкання, залюблені в таїну правічного гончарства. Загальна кількість учасників – не більше 10 осіб.

2.2. Навчання в АКАДЕМІЇ платне – 1000 гривень.

2.3. Для навчання в АКАДЕМІЇ необхідно до 15.04.2014 року подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заповнену заявку (за зразком, що додається; у паперовому або електронному вигляді). Подання заявки ще не означає, що її автора зараховано на навчання в АКАДЕМІЇ, а лише свідчить про його наміри.

2.4. Учасникам також необхідно подати власне фото та матеріали, які характеризують їх як особистість. Інформаційні матеріали не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства.

2.5. Для учасників із чужоземних країн обов’язковою умовою участі є знання української чи російської мови.

2.6. Заявки на навчання в АКАДЕМІЇ, подані пізніше зазначеного терміну, не розглядаються.

2.7. Подані заявки розглядаються Радою експертів, яку формує й затверджує Дирекція Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція). Персональний склад її не розголошується. Засідання Ради експертів є закритим; рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення Ради експертів є остаточним і перегляду не підлягає. Рада експертів до 28.04.2014 року визначає персональний склад учасників АКАДЕМІЇ, який затверджує Дирекція.

* Окрім мешканців Опішного та навколишніх сіл, які мають можливість навчатися гончарству впродовж року, у тому числі в Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті «Колегіум мистецтв у Опішному», а також брати участь у Міжнародних молодіжних гончарських фестивалях, що відбуваються щорічно в «Колегіумі мистецтв у Опішному»

2.8. На основі рішення Ради експертів Дирекція до 05.05.2014 року надсилає учасникам персональні офіційні запрошення на навчання в АКАДЕМІЇ.

2.9. До 20.05.2014 року учасник має підтвердити свою участь в Академії й оплатити вартість навчання. Не отримавши підтвердження, Дирекція вилучає потенційного учасника зі списку учасників і запрошує на його місце іншу особу, яка в рейтингу претендентів зайняла 11-те й наступні місця.

2.10. Після прибуття до Опішного учасник має пред’явити Дирекції оригінал запрошення та квитанцію про сплату. Без офіційного запрошення та квитанції учасники до навчання в АКАДЕМІЇ не допускаються.

2.11. Усі учасники до початку навчання в Академії мають пред’явити Дирекції затверджену в установленому порядку довідку медичного закладу про стан здоров’я та відсутність інфекційних хвороб.

2.12. Учасник АКАДЕМІЇ має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фото, що відображають діяльність під час перебування в Академії, та виготовлених творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо.

ІІІ. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

3.1. Дирекція укладає з кожним учасником АКАДЕМІЇ договір, у якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 09-29 червня 2014 року

3.2. Дирекція забезпечує учасників:

 • робочими місцями в тимчасових творчих майстернях;
 • сировиною й матеріалами (глина, шамотна маса, шамот, ангоби, тканина, поліетиленова плівка тощо);
 • інструментами (стеки, пензлі, гумові груші, ножики тощо);
 • обладнанням (гончарні круги, турнетки, тощо);
 • випалювальними печами (горно для випалювання дровами, муфельна піч);
 • практичними й теоретичними навчальними заняттями під керівництвом провідних українських гончарів і художників-керамістів, мистецтвознавців, керамологів;
 • доступом до потужних бібліотечних, речових, архівних та аудіовізуальних ресурсів музею-заповідника, у тому числі знайомить з експозиціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Центру розвитку духовної культури, Музею мистецької родини Кричевських;
 • майстер-класами провідних українських і чужоземних мистців кераміки;
 • цікавим і змістовним дозвіллям.

3.3. Харчування.

Учасники за власні кошти харчуються самостійно або в закладах громадського харчування Опішного:

Кафе «999» [вул.Панаса Мирного, 47; тел. (066) 6575145]

Кафе «Чумацький шлях» [вул.Панаса Мирного, 80а; тел. 42036]

Кафе «Куманець» [вул.Леніна, 5а; тел. 42790]

3.4. Проживання.

Дирекція на платній основі забезпечує житлом учасників. Вони можуть самостійно знайти добротне, комфортне тимчасове помешкання в приватному секторі Опішного.

3.5. Медичне обслуговування.

Лікарня [вул.Нова; тел.42303, 1-03 – швидка допомога (цілодобово)]

3.6. Проїзд.

Проїзд до Опішного й назад учасники АКАДЕМІЇ оплачують за власні кошти.

3.7. Після завершення АКАДЕМІЇ учасники отримують сертифікати про навчання. Надалі Дирекція надає випускникам, за потреби, необхідну консультативну допомогу в організації власного виробництва кераміки й залучає до участі в наступних гончарських заходах в Опішному, у тому числі до участі в художніх виставках.

3.8. Учасники АКАДЕМІЇ зобов’язуються:

 • дотримуватися норм моралі й правил цивілізованого поводження на території музею-заповідника, визначених Дирекцією;
 • бережливо ставитися до музейних експонатів та наданого в тимчасове користування для навчально-практичної роботи обладнання, інструментів і матеріалів.

3.9. Учасники АКАДЕМІЇ також візьмуть участь у всіх заходах VІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2014»:

 • «2014: 14х14» П’ЯТОГО ІНТЕРСимпозіуму кераміки в Опішному (11–25.06.2014)
 • ЧЕТВЕРТОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОВАЛЬСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ «ВакулаФЕСТ–XXI» (23–28.06.2014)
 • ПЕРШОГО МІЖНАРОДНОГО ФОТОКОНКУРСУ «Гончарні ВІЗІЇ країни» (27.06. – 30.10.2014)
 • ТРЕТЬОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КерамоГРАФІТІфесту («CeramicGraffitiFest») (25–26.06.2014)
 • ШОСТОГО МІЖНАРОДНОГО МИСТЕЦЬКОГО ЯРМАРКУ «Гончарний Всесвіт в Україні-2014» («PotteryUniverseUkraine-2014») (27–29.06.2014)
 • ЧЕТВЕРТОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ ГОНЧАРСЬКОГО БОДІПЕЙНТІНГУ («BodyCeramicFestUkraine») (28.06.2014)
 • НАЦІОНАЛЬНОГО ФЕСТИВАЛЮ ГОНЧАРСТВА (28.06.2014)

Візьміть із собою друзів!

Прийдіть у вишиванках!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Замовити екскурсію