. Опубліковано в Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА

Одинадцять сміливців полишили в мегаполісному шумі всі справи й приїхали в гончарну столицю України Опішне на мистецькі студії «Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРСТВА». На три тижні (09–29.06.2014) вони стали учнями літньої школи гончарства, покликаної дати основні навички роботи з глиною й уявлення про традиції українського гончарства.

Одягнувши «обладунки»-фартухи, озброївшись стеками, турнетками, спринцівками для мальовки,  розпочали «воювати»з глиною, підкорюючи її.

Кожного дня академісти працювали творчо просто неба, під пильним наглядом справжніх асів гончарної справи, освоювали основи роботи за гончарним кругом, техніку ліплення, гончарну мальовку. Вражало те, що людей з різних країн, різних вікових категорій, професій об’єднала любов до правічного гончарства.

Особливого звучання діяльності літньої школи гончарства надало й те, що художнім куратором був художник-кераміст, монументаліст, концептуаліст, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергій Радько.

Літні студії, проекти й семінари у сфері мистецтва є загальносвітовою художньою практикою. Унікальність АКАДЕМІЇ полягала в тому, що вона збігласяв часі з масштабним дійством національного значення –VI ТижнемНаціонального Гончарного Здвиження в Опішному  «Здвиг-2014». Тож академісти мали унікальну можливість взяти участь у всіх його заходах. Разом з тим знайомилися зі структурними підрозділами Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, відвідували майстер-класи провідних українських і чужоземних мистців кераміки, брали участь у мистецьких проектах учасників VІНТЕРСимпозіуму кераміки в Опішному «2014: 14х14». У щільному графіку заходів вони знаходили час для цікавого й змістовного дозвілля.

Яценко Оксана, куратор{jcomments on}