До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

  

 

І. Загальні положення

1.1.   Організатори Фотоконкурсу:Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національна спілка фотохудожників України,
Міжнародний фотографічний рух «Образ без кордонів» (ISF –ImageSans Frontière), Національна спілка художників України, Українське керамічне товариство, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Український фонд культури.

1.2.   Фотоконкурс проводиться під патронатом Національної спілки фотохудожників України та Міжнародного фотографічного руху «Образ без кордонів» (ISF –ImageSans Frontière).

1.3.   Метою Фотоконкурсу є виявлення й показ краси гончарства через художню фотографію на гончарну тематику, визначення кращих фоторобіт, популяризація творчості фотохудожників та їхніх творів, заохочення професійного й творчого зростання учасників фотоконкурсу.

1.4.   Місце проведення Фотоконкурсу:

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

(вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;

 тел. +38 (05353) 42416, 42415, 42417; факс +38 (05353) 42416;

 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; www.opishne-museum.gov.ua).

  1.5.   Час проведення Фотоконкурсу:8 січня – 30 жовтня 2014 року.

         Прийом робіт до 05.05.2014.

         Робота журі 15.05.2014.

Відкриття Фотовиставки й церемонія урочистого оголошення результатів і нагородження переможців:  27 червня 2014 року, о 1500 год.

Експонування фотовиставки: 27 червня – 30 жовтня 2014 року.

          1.6  .Номінації Фотоконкурсу:

I.«РетроВІЗІЇ»(фото давноминулих років [до кінця XX століття], які відображають буття гончарного ремесла);

II.«КерамоРеклама»(популяризація й реклама гончарних творів і гончарства загалом);

III.«Дивосвіт кераміки»(фото, які відображають розмаїття й красу кераміки);

IV.«Постаті»(фотопортрети відомих людей, пов’язаних із гончарством, керамікою).

 

ІІ. Умови участі

2.1.  Участь у Фотоконкурсі безкоштовна.

2.2. До участі у Фотоконкурсі запрошуються професійні фотографи, аматори, репортери, а також усі бажаючі, незалежно від громадянства, країни мешкання, віку, статі, національності, фахової освіти тощо.

2.3.   Учаснику необхідно подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) для виготовлення фотографій електронні версії фотографій (друковані фотороботи) та заявку за поданою в додатку схемою до 05.05.2014

          (на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

2.4.   Фотографи можуть подати на Фотоконкурс не більше 5 фотографій у кожній номінації. З лицьового боку фото не повинно бути ніяких підписів і знаків, що ідентифікують особу автора. Конкурсні роботи й авторські права на них повинні належати особам, що їх надають. Організатори не несуть відповідальності за порушення авторських прав Учасниками.

2.5.   Надіслані на Фотоконкурс роботи не рецензуються й не повертаються. Вони передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. Організатори Фотоконкурсу залишають за собою право використовувати фототвори з некомерційною метою для популяризації Фотоконкурсу у своїй друкованій продукції, на сайтах організаторів, у фотовиставках та інших акціях зі збереженням авторських прав і без виплати авторського гонорару.

2.6.  Подання заявки на участь у Фотоконкурсі й надсилання фотографій розцінюється як згода автора на оприлюднення персональних відомостей про себе, зазначених у заявці, а також використання його фото Організаторами Фотоконкурсу в засобах масової інформації з метою популяризації Фотоконкурсу й творчості Фотохудожника. Фотороботи не повинні суперечити умовам Конкурсу, діючому законодавству України й порушувати норми моралі.

 

ІІІ. Вимоги до конкурсних робіт

 

3.1.   Конкурсні роботи мають відповідати темі Фотоконкурсу та заявленим номінаціям. У випадку невідповідності темі, надіслані фотороботи до експонування на підсумковій виставці не допускаються і в каталозі не подаються.

3.2.   Автору необхідно зазначити,  до якої номінації Фотоконкурсу подається робота.

3.3.  До участі у Фотоконкурсі приймаються файли у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi (того ж розміру, що й відбиток), або друковані фотороботи мінімального розміру по короткій стороні – 30 см, максимального розміру по довгій – 45 см, з обов´язковим зазначенням «верх фото». До друкованих фоторобіт також додається інформація про те, що зображено на фотознімку (назва), дата й місце зйомки, прізвище, ім’я, по батькові та домашня адреса автора фото (на зворотному боці фотографії). Електронні файли підписувати за схемою: Країна-Автор-Назва-Місце зйомки. Також можна додати текстовий файл з описом поданих робіт. Фото має бути відзнято впродовж 2009 – першої половини 2014 року (окрім номінації «РетроВІЗІЇ»).

3.4.   Подання електронного варіанта фоторобіт обов’язкове, у тому числі за умови подання автором фото на папері.  Без електронної копії, пересланої через e-mail або записаної на цифровий інформаційний носій (СD, DVD) у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi того ж розміру, що й відбиток, друковані фотороботи не приймаються.

 

ІV. Визначення переможців Фотоконкурсу.

Нагороди

 

4.1.   Переможців Фотоконкурсу визначає спеціальне Журі. Роботи для оцінювання представляються

без зазначення авторів і країни їх мешкання. Рішення Журі є остаточним  і не підлягає перегляду.

          4.2.   Склад Журі:

1.  Людмила Дяченко, генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (Опішне, Україна);

2.  ЮрійЗілінський, член Національної спілки фотохудожників України, PPSA, EFIAP, Hon.FtGM, голова народного фотоклубу «Софіт» (Лубни, Україна);

3.  Вадим Козловський, член Художньої ради Національної спілки фотохудожників України (Вінниця, Україна);

4.  Віктор Матосов, голова Правління Полтавської обласної організації Національної спілки фотохудожників України (Полтава, Україна);

5.  Олесь Пошивайло, директор Інституту керамології − відділення Інституту народознавства НАН України, заступник голови Наглядової ради Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, голова Правління Українського керамічного товариства, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України  (Опішне, Україна);

6.  ЕдуардСтранадко, голова Правління Національної спілки фотохудожників України, заслужений працівник культури України (Київ, Україна).

          4.3. Після завершення роботи Журі, Організатори Фотоконкурсу супроводжують роботи відповідними Анотаціями й розгортають експозицію підсумкової виставки.

          4.4. Підсумки Фотоконкурсу подаються на веб-сайтах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (www.opishne-museum.gov.ua), Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України (www.ceramology-inst.gov.ua) та Національної спілки фотохудожників України (www.photospilka.com) після 01.07.2014 року.

4.2.   Журі присуджує такі нагороди:

Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»

      Медалі й дипломи Міжнародного фоторуху «Образ без кордонів» (ISF – ImageSans Frontière)

Медалі й дипломи Національної спілки фотохудожників України

Нагороди й дипломи співорганізаторів, партнерів і спонсорів, у тому числі:

Диплом «РетроВІЗІЇ»

Диплом «КерамоРекЛАМА»

Диплом «Дивосвіт кераміки»

Диплом «Постаті»

Спеціальні дипломи:

• за кращу сюжетну композицію

• за гончарські фантазії

• за романтизм

• за кращий резонансний сюжет

• за унікальне творче вирішення

• за образність

• за емоційність

• за психологізм

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Замовити екскурсію