До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. V Національна виставка-конкурс художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!» (далі в тексті – Виставка-Конкурс) – мистецька акція національного масштабу в галузі української художньої кераміки.
1.2. Виставка-Конкурс проводиться в рамках V Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному – «Здвиг-2013».
1.3. Організатори Виставки-Конкурсу: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному», Національна академія наук України, Інститут керамології –відділення Інституту народознавства НАН України, Українське керамічне товариство, Український фонд культури, Національна спілка художників України, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Полтавська обласна рада.
1.4. Метою Виставки-Конкурсу є виявлення й показ досягнень сучасних українських народних майстрів-гончарів і художників-керамістів, визначення кращих творів у галузі художньої кераміки 2012–2013 років, популяризація творчості мистців та їх творів.
1.5. Основними завданнями Виставки-Конкурсу є:
 • творче змагання між мистцями в галузі художньої кераміки;
 • розвиток традицій українського гончарства;
 • виявлення сучасного стану й тенденцій розвитку художньої кераміки в Україні;
 • творче зростання мистців;
 • підвищення професійної майстерності молодих художників;
 • творче спілкування, обмін досвідом роботи мистців різних художніх напрямків, шкіл;
 • активізація наукових досліджень з історії, теорії та практики гончарства;
 • популяризація мистецтва кераміки, формування естетичних смаків населення, сприяння різноманітному використанню вітчизняної кераміки в побуті сучасників;
 • формування колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та інших музеїв України.
1.6. Мета й основні завдання Виставки-Конкурсу реалізовуються через підготовку й проведення мистецької виставки.
1.7. Місце проведення Виставки-Конкурсу:
        Мистецька галерея Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (вул.Заливчого, 3,             Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. +3 (05353) 42415, 42416, 42417;
         факс +3 (05353) 42416; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
1.8. Час проведення Виставки-Конкурсу: 28 червня – 30 жовтня 2013 року.
        Відкриття Виставки-Конкурсу: 28 червня 2013 року, о 1400 год.
1.9. Номінації Виставки-Конкурсу:
        «Народна кераміка»;
       «Академічна кераміка».
1.10. Твори Виставки-Конкурсу будуть опубліковані в ілюстрованому каталозі.
 
ІІ. УМОВИ УЧАСТІ
 
2.1. До участі у Виставці-Конкурсі запрошуються народні майстри-гончарі, художники-керамісти, скульптори, учні й студенти художніх навчальних закладів України (колегіуми, училища, коледжі, технікуми, інститути, університети, академії).
2.2. Виставка-Конкурс є відкритою для всіх мистців, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти тощо. У ній можуть брати участь громадяни українського походження інших держав.
2.3. Мистці можуть брати участь у Виставці-Конкурсі індивідуально або через організації, асоціації, спілки, товариства, галереї.
2.4. Члени Журі можуть брати участь у Виставці-Конкурсі лише поза конкурсом.
2.5. Мистці можуть подати на Виставку-Конкурс не більше 5 творів у кожній номінації.
2.6. Конкурс проводиться в три етапи:
       1-й етап – попередній відбір творів (01.04 – 30.05.2013);
       2-й етап – підготовка творів до експонування й побудова експозиції (01–25.06.2013);
       3-й етап – експонування Виставки-Конкурсу (28.06 – 30.10.2013).
2.7. Мистці, які бажають узяти участь у Виставці-Конкурсі, подають Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку за поданою в додатку схемою до 01.05.2013 року. Заявку можна подати в електронному вигляді. Одночасно слід надіслати по 2 кольорові фотографії (10х15 см) або фото в електронному вигляді кожного твору, які мистець має намір подати на Виставку-Конкурс. Спершу надсилаються лише фотографії, а не безпосередньо твори. Як виняток, за неможливості з якихось причин надіслати фотографії, мистець може подати для попереднього відбору до 01.05.2013 року самі твори.
2.8. До заявки необхідно додати більш детальну характеристику своєї творчості (оригінали або копії публікацій у пресі, відеофільми, інформацію про участь
у виставках, симпозіумах, отриманих нагородах тощо). Усі надіслані матеріали, у тому числі фото, не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. При цьому мистцям слід окремо зазначити, яка інформація з надісланих ними на адресу Дирекції матеріалів не підлягає публічному розголошенню й опублікуванню в пресі, каталозі тощо. Факт подання матеріалів без окремого застереження щодо можливості
їх публічного поширення розцінюється як згода автора на публічне розголошення відомостей персонального характеру.
2.9. Учасник Виставки-Конкурсу має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі
фото творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо. Без отримання такої згоди участь у Виставці-Конкурсі неможлива!
2.10. Студенти художніх вузів та мистці-початківці мають подати одну рекомендацію навчального закладу чи відомих художників-керамістів, народних майстрів-гончарів. Заявки та інші матеріали, надіслані після 01.05.2013 року, не розглядаються і не повертаються. Подані на участь у Виставці-Конкурсі матеріали розглядаються Радою експертів, яка формується й затверджується Дирекцією. Персональний склад її не розголошується. Рада експертів до 10.05.2013 року вибирає твори, які допускаються до участі в 2-му і 3-му етапах Виставки-Конкурсу. Рішення Ради експертів є остаточним і перегляду не підлягає.
2.11. На основі рішення Ради експертів Дирекція до 15 травня 2013 року розсилає офіційне запрошення мистцям до участі в V Національній виставці-конкурсі художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!».
2.12. Твори, відібрані до участі в 2-му і 3-му етапах Виставки-Конкурсу, мають бути привезені особисто чи надіслані поштою на адресу Дирекції           Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному:
         вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;
         тел. +3 (05353) 42415, 42417; факс +3 (05353) 42416.
Твори приймаються Дирекцією щодня, окрім суботи та неділі, з 900 до 1600 год., у суботу й неділю – за домовленістю. На твори, відправлені поштою й пошкоджені під час транспортування, складається відповідний дефектний акт, один примірник якого передається автору. Пошкоджені твори можуть бути допущені до експонування на виставці як виняток і лише поза Конкурсом. Мистцям слід звернути особливу увагу на значний ризик поштових відправлень і необхідність дуже ретельного пакування творів із зазначенням на пакунках «Обережно!», «Скло» тощо. Твори рекомендується надсилати кур’єрською поштою або привозити особисто. Оплата транспортних, відрядних і поштових витрат – за кошти авторів. Твори на Конкурс приймаються до 01.06.2013 року.
2.13. Дирекція укладає з кожним Учасником Виставки-Конкурсу контракт, у якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 28 червня – 30 жовтня 2013 року.
 
ІІІ. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ ТВОРІВ
 
3.1. Твір має бути виготовленим винятково з глини (глиняної, шамотної, фаянсової чи фарфорової формувальних мас); як додаткові матеріали для створення художніх образів можуть бути застосовані дерево, метал, скло тощо.
3.2. Дозволяються будь-які техніки формування (гончарний круг, гіпсова форма, ручне ліплення тощо).
3.3. Орнаментування може здійснюватися будь-якими технічними прийомами (техніками) із застосуванням ангобів, підполив’яних і надполив’яних фарб, полив, емалей тощо.
3.4. Твір має бути виготовленим упродовж 2012 – першої половини 2013 року. Дата виготовлення, ім’я та прізвище автора (авторів) мають бути зазначені на творах ритуванням, ангобами, емаллю ще до випалювання.
3.5. До участі у Виставці-Конкурсі допускаються:
 • твори, виконані групою авторів, за умови обов’язкового зазначення ролі кожного зі співавторів;
 • набори монеток, за умови, що види (типи) предметів у них не повторюються;
 • композиції, за умови, що художній твір має цілісність, тобто він не може існувати без будь-якої складової частини, як і кожна окрема частина – без решти предметів композиції.
3.6. До Виставки-Конкурсу не допускаються твори:
 • виготовлені не з глини (гіпсу, пластиліну, пластичної маси тощо);
 • невипалені;
 • пошкоджені (надщерблені, тріснуті, склеєні, відреставровані тощо);
 • виготовлені до 2012 року;
 • інші твори, аніж ті, що подавалися на фотографіях разом із заявкою.
Увага! Без паспортів творів та анкети автора (авторів) твори до участі у Виставці-Конкурсі не приймаються!
 
3.7. До кожного твору автор повинен подати Дирекції паспорт, у якому необхідно зазначити: прізвище, ім’я автора, назву твору, техніку виготовлення,
розміри, час виготовлення (зразок паспорта на конкурсний твір подано в зразку заявки).
3.8. Мистці можуть застрахувати свої твори на випадок пошкодження їх під час транспортування (пересилання поштою), експонування в Опішному чи від будь-яких інших ризиків, включаючи втрату інформації, запозичення авторських художніх чи технологічних прийомів, або збитків від третіх сторін. Страховий поліс повинен мати окреме застереження про відмову від права претендувати на компенсацію від Дирекції.
3.9. Дирекція відповідає за збереження поданих на Виставку-Конкурс творів. Дирекція ні за яких обставин не несе відповідальності за збитки, завдані мистцям не з її вини. Дирекція також не несе відповідальності перед мистцями за обставини, що можуть виникнути внаслідок дій третіх сторін, за недотримання мистцями кодексу професійної відповідальності й порушення авторського права. Власники надісланих на Виставку-Конкурс творів несуть повну відповідальність за їхню автентичність і відсутність будь-яких фальсифікацій.
 
ІV. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ. НАГОРОДИ
 
4.1. Усі конкурсні твори оцінює Журі V Національної виставки-конкурсу художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!». До його складу входять провідні мистці-керамісти, керамологи, мистецькі критики, мистецтвознавці. Персональний склад Журі формується, затверджується Дирекцією й оголошується на церемонії офіційного відкриття Виставки-Конкурсу.
День роботи Журі – 29 червня 2013 року. Засідання Журі є закритим, рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення є остаточним і не підлягає перегляду.
Підсумки Виставки-Конкурсу оголошуються на церемонії офіційного оголошення й нагородження переможців 17 жовтня 2013 року в Опішному.
4.5. Журі присуджує такі нагороди:
 
Номінація «Народна кераміка»
ГРАН-ПРІ
Перша премія
Друга премія
Третя премія
Спеціальні дипломи:
• за канонічність;
• за відродження традицій;
• за розвиток традицій;
• за кращу гончарну мальовку;
• за кращу сюжетну композицію;
• за кращу зооморфну
й антропоморфну глиняну іграшку;
• за кращу зооморфну скульптуру;
• за кращий таріль;
• за кращий свічник;
• за кращу монетку;
• за кращий кухоль;
• за кращий квітник;
• за краще панно.
Номінація «Академічна кераміка»
ГРАН-ПРІ
Перша премія
Друга премія
Третя премія
Спеціальні дипломи:
• за романтизм;
• за довершеність форми;
• за оригінальну технологію;
• за декоративність;
• за авангардизм;
• за краще настінне панно.
Номінація «Аматорська кераміка»
Перша премія
Друга премія
Третя премія
 
Увага:
Грошова частина нагороди вручається мистцям особисто
на церемонії урочистого оголошення й нагородження переможців!
Виплата її після завершення церемонії неможлива, що пов’язано
з окремою умовою спонсорів Виставки-Конкурсу!
 
V. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
5.1. Дирекція Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному зобов’язується:
 • надати Учаснику Виставки-Конкурсу на період роботи виставки (28.06 – 30.10.2013) можливість безкоштовно користуватися послугами Гончарської Книгозбірні України, Національного архіву українського гончарства;
 • організувати безкоштовний перегляд фондових колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному;
 • популяризувати творчість Учасника в пресі, на радіо та телебаченні, на веб-сайті музею-заповідника.
5.2. Твори, відзначені на Виставці-Конкурсі Гран-прі, Першими, Другими і Третіми преміями, передаються авторами безкоштовно на постійне зберігання в Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Отримання авторами грошової винагороди за конкурсний твір розглядається як згода з умовами п.5.2.
5.3. Твори, відзначені на Виставці-Конкурсі спеціальними дипломами, за згодою авторів приймаються для продажу в Мистецьку крамницю Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Після їх продажу кошти повертаються авторам. Продаж здійснюється за взаємно погодженими умовами.
5.4. Твори, які брали участь у Конкурсі, за винятком робіт, зазначених у п.5.2, можуть бути повернені авторам після 01.11.2013 року винятково за їхні кошти. За згодою авторів, конкурсні твори можуть бути залишені для постійного зберігання в Національному музеї-заповіднику українського гончарства
в Опішному. Усі інші твори мають бути забрані авторами до 31.12.2013 року.{jcomments on}
 
 
 
 

 

Замовити екскурсію