До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

 


 
  
                                                       
 
1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. ІIІ Національний ковальський фестиваль «ВакулаФест–XXI» (далі в тексті – Фестиваль) – загальнонаціональне свято ковальського мистецтва, данина історії й своєрідний акт відродження тисячолітньої традиції єднання ковалів і гончарів.
1.3. Метою Фестивалю є відродження тисячолітньої традиції співпраці ковалів і гончарів, створення високомистецьких художніх творів на тему гончарства, популяризація ковальства серед населення країни, зростання попиту на ковальські вироби та більш широке їх застосування в архітектурі, ландшафті, повсякденному побуті.
1.4. Основними завданнями Фестивалю є:
 • популяризація ковальства і мистців-ковалів через демонстрування ковальської роботи; експонування ковальських творів на фестивальних виставках і в постійній експозиції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному; опублікування художнього каталогу;
 • залучення до заняття ковальством молодих майстрів;
 • створення ковальських творів, які славлять споріднене ремесло – гончарство;
 • осмислення гончарної культури виражальними засобами ковальства;
 • синтез двох традиційних для України різновидів декоративно-ужиткового мистецтва;
 • взаємозбагачення образної й декоративної мови гончарства й ковальства;
 • створення художніх творів, у яких поєднуються технології, декоративні елементи, конструктивні частини, створені представниками двох ремесел;
 • творче спілкування ковалів, гончарів і художників-керамістів;
 • проведення ковальських майстер-класів для всіх відвідувачів заходів V Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному.
1.5. Співорганізатори Фестивалю: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут народознавства НАН України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Львівська національна академія мистецтв, Спілка майстрів ковальського мистецтва України, Національна спілка художників України, Львівська обласна громадська організація «Товариство Залізного Лева», Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Український фонд культури, Українське керамічне товариство.
1.6. Місце проведення Фестивалю: Мистецька галерея Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства
в Опішному (вул.Заливчого, 3, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;
       тел.+38 (05353) 42381, 42415, 42416, 42417).
1.7. Час проведення Фестивалю: 26 – 29 червня 2013 року.
1.8. У рамках Фестивалю проводяться виставки-конкурси у двох категоріях:
 • домашніх кованих творів (привезених ковалями – учасниками Фестивалю) – панно;
 • демонстраційних робіт (створених безпосередньо на Фестивалі, на очах у численних глядачів) – декоративна скульптура.{jcomments on}
 
2. УМОВИ УЧАСТІ
 
2.1. До участі у Фестивалі запрошуються громадяни України та інших країн.
2.2. Фестиваль є відкритим для всіх бажаючих, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти тощо.
2.3. Ковалі можуть брати участь у Фестивалі індивідуально або через організації, асоціації, спілки, товариства тощо.
2.4. Учасники виготовляють твори в таких номінаціях:
 • у категорії домашніх ковальських робіт (панно) на тему: «МОДЕРН» (за мотивами орнаментальної творчості славетного архітектора, маляра, графіка, художника декоративно-ужиткового мистецтва, сценографа, мистецтвознавця, педагога, колекціонера, найбільш харизматичної постаті українського мистецтва другої половини ХХ століття, фундатора стилю українського модерну в архітектурі, першого художника українського кіно, одного із засновників Української академії мистецтв, автора дизайну національного герба України «Тризуб», Почесного члена Вільної української академії наук у США, академіка, професора, доктора мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України Василя Кричевського);
 • у категорії демонстраційних робіт (декоративна скульптура) на тему: «САКРУМ» (священний, святиня, таїна, містерія вогню).
2.5. Бажаючі взяти участь у Фестивалі подають Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті –
Дирекція) заявку за поданою в додатку схемою та власне фото для виготовлення посвідчення Учасника до 31 травня 2013 року. Заявки приймаються в електронному й паперовому вигляді.
2.6. Учасники можуть привозити з собою заготовки власних творів, створення яких буде завершено в Опішному під час Фестивалю.
2.7. Ковалі можуть влаштовувати виставки-продажі власних ковальських творів, привезених на Фестиваль.
2.8. Учасник Фестивалю має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фото творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо. Без отримання такої згоди участь у Фестивалі неможлива!
2.9. Дирекція укладає з кожним Учасником Фестивалю контракт, у якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 26–29 червня 2013 року.
 
3. ВИМОГИ ДО ТВОРІВ
 
3.1. У категорії домашніх ковальських робіт учасник Фестивалю може подати на виставку не більше 3 творів розміром 50х50 см.
3.2 Висота творів, виготовлених в категорії демонстраційних робіт, повинна бути не менше 100 см.
3.3. Твори мають розкривати теми номінацій Фестивалю.
3.4. До участі у Фестивалі допускаються твори, виконані групою авторів, за умови обов‘язкового зазначення ролі кожного зі співавторів.
3.5. До кожного твору в категорії домашніх ковальських робіт необхідно подати паспорт з такою інформацією: прізвище, ім’я автора, назва твору, техніка виготовлення, розміри, час виготовлення (зразок паспорта на конкурсний твір подано в додатку).
 
Увага! Без паспортів творів та анкети автора (авторів)
твори до експонування на виставці Фестивалю не приймаються!
 
3.6. Мистці можуть застрахувати свої твори на випадок пошкодження їх під час транспортування (пересилання поштою), експонування в Опішному чи від будь-яких інших ризиків, включаючи втрату інформації, запозичення авторських художніх чи технологічних прийомів, або збитків від третіх сторін. Страховий поліс повинен мати окреме застереження про відмову від права претендувати на компенсацію від Дирекції.
3.6. Дирекція відповідає за збереження поданих на Фестиваль творів. Дирекція ні за яких обставин не несе відповідальності за збитки, завдані
учасникам не з її вини. Дирекція також не несе відповідальності перед учасниками за обставини, що можуть виникнути внаслідок дій третіх сторін, за недотримання учасниками кодексу професійної відповідальності й порушення авторського права. Власники поданих на Фестиваль творів несуть повну відповідальність за їх автентичність і відсутність будь-яких фальсифікацій. 
 
4. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
 
4.1. Твори оцінює Журі Фестивалю «ВакулаФест–ХХІ». До його складу входять: ковалі, керамологи, дослідники ковальської майстерності, керівники ковальських організацій. 
 
День роботи Журі – 29 червня 2013 року.
 
Церемонія офіційного оголошення й нагородження 
переможців Фестивалю – 29 червня 2013 року.
 
НАГОРОДИ:
 
Гран-прі
 
Номінація «МОДЕРН»:
Перша премія
Друга премія
Третя премія
Номінація «САКРУМ»:
Перша премія
Друга премія
Третя премія
 
Заохочувальні відзнаки:
 
Міністерства культури України
Спілки майстрів ковальського мистецтва України
ТОВ «Ковальська майстерня»
Львівської обласної громадської організації «Товариство Залізного Лева»
Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному
Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України
Львівської національної академії мистецтв
Національної спілки художників України
Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна»
Українського фонду культури
Українського керамічного товариства
 
Увага: 
Грошова частина нагороди вручається мистцям особисто 
на церемонії урочистого оголошення й нагородження переможців!
Виплата її після завершення церемонії неможлива, 
що пов’язано з окремою умовою спонсорів Фестивалю!
 
5. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
5.1. Дирекція музею-заповідника безкоштовно забезпечує:
 • необхідними для виконання творчої роботи матеріалами, згідно з заздалегідь поданими заявками;
 • безкоштовне проживання, харчування й культурну програму, ознайомлення з музейними  експозиціями;
 • влаштування виставок творів учасників;
 • експонування творів у музейних експозиціях;
 • популяризацію творчості ковалів у засобах масової інформації, зокрема в періодичних виданнях, теле- та радіопередачах, на інтернет-сайтах;
 • підготовку й видання ілюстрованого каталогу (за наявності достатньої кількості робіт). 
5.2. Ковалі, які брали участь у демонстраційних роботах, зобов'язані:
 • залишок невикористаного матеріалу повернути Дирекції;
 • твір передати безкоштовно на постійне зберігання до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному;
 • дотримуватися техніки безпеки під час демонстраційної роботи.
5.3.  Вартісь матеріалів, затрачених для виготовлення домашніх заготовок в категорії демонстраційних робіт відшкодує Дирекція.
5.4.  Твори в категорії домашніх кованих робіт, відзначені на Фестивалі Гран-прі, Першими, Другими і Третіми преміями, передаються авторами безкоштовно на постійне  зберігання в Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Отримання авторами грошової винагороди за конкурсний твір розглядається як згода з умовами п.5.4.
5.5. Твори, які брали участь у Фестивалі, за винятком робіт, зазначених у п.5.4, можуть бути повернені авторам після 1 липня 2013 року винятково за їхні кошти. За згодою авторів, конкурсні твори можуть бути залишені для постійного зберігання в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному.
 
6. ІНФОРМАЦІЯ
 
6.1. Бажаючі взяти участь у  ІІІ Національному ковальському фестивалі «ВакулаФест–ХХІ» вичерпну інформацію отримають у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному:
 • електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • телефоном: +3 (05353) 42415, 42416, 42417
 • факсом: +3 (05353) 42416
Куратор Фестивалю Ірина Іващенко: (050) 8547285
 
Приведіть із собою друзів!
 
Прийдіть у вишиванках!
  

 
 
 
 

 

Замовити екскурсію