До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

 

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. IV Національний фотоконкурс «Гончарні ВІЗІЇ країни» (далі в тексті – Фотоконкурс) – мистецька акція національного масштабу.
1.3. Організатори Фотоконкурсу: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства
в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національна спілка фотохудожників України, Національна спілка художників України, Українське керамічне товариство, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Український фонд культури.
1.4. Фотоконкурс проводиться під загальним патронатом Національної спілки фотохудожників України.
1.5. Метою Фотоконкурсу є виявлення й показ краси гончарства через художню фотографію на гончарну тематику, визначення кращих фоторобіт, популяризація творчості фотохудожників та їхніх творів, заохочення професійного й творчого зростання учасників фотоконкурсу.
1.6. Основними завданнями Фотоконкурсу є:
  • творче змагання між фотографами;
  • розвиток української фотографії;
  • обмін досвідом роботи, професійне зростання й творче спілкування фотографів;
  • популяризація гончарства через художню й документальну фотографію;
  • заохочення фотографів до створення фоторобіт на тему гончарства;
  • формування фотоколекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
1.7. Мета й завдання Фотоконкурсу реалізовуються через підготовку й проведення мистецької виставки, опублікування художнього каталогу та іншої друкованої продукції.
1.8. Місце проведення Фотоконкурсу:
        Національний музей-заповідник українського гончарства
        в Опішному (вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. (05353) 42416, 42415, 42417;
        факс (05353) 42416; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
        www.opishne-museum.gov.ua).
1.9. Час проведення Фотоконкурсу: 28 червня – 30 жовтня 2013 року.
        Відкриття Фотовиставки: 28 червня 2013 року, о 1500 год.
1.10. Номінації Фотоконкурсу:
«ЧУЖОземство» (фото, створені поза межами України);
«РетроВІЗІЇ» (фото давноминулих років, які відображають минуле гончарного ремесла);
«КерамоРЕКЛАМА» (популяризація гончарних творів і гончарства загалом);
«ДивоСВІТ кераміки» (фото, які відображають розмаїття й красу кераміки);
«КерамШОК ХХI століття» (фото, які відображають неординарні, епатажні явища, події й моменти в історії гончарної культури України);
«ПоСТАТІ» (фотопортрет відомих людей, пов’язаних із гончарством, керамікою);
«Чорно-біле ВІДЛУННЯ» (сучасне чорно-біле фото гончарської тематики);
«Документ ЕПОХИ» (фото, що фіксують важливі моменти в історії гончарства).
 
ІІ. УМОВИ УЧАСТІ
 
2.1. До участі у Фотоконкурсі запрошуються професійні фотографи, аматори, репортери, а також усі бажаючі, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти тощо. У ньому можуть брати участь громадяни інших країн.
2.2. Фотографи можуть брати участь індивідуально або через організації, асоціації, спілки, товариства, галереї.
2.3. Фотографам, які бажають брати участь у Фотоконкурсі, необхідно подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) для експертної оцінки й попереднього відбору електронні версії фотографій у форматі jpg, tif, 10x15 см, 300 dpi (на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) або самі фотографії 10x15 см (на адресу: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, вул. Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164) та заявку за поданою в додатку схемою до 31.05.2013.
2.4. Фотоконкурс проводиться в п‘ять етапів:
 
1-й етап – надсилання фоторобіт для попереднього відбору (01.02 – 31.05.2013);
2-й етап – попередній відбір фоторобіт та повідомлення авторів про його результати (01–03.06.2013);
3-й етап – надсилання фоторобіт для експонування на Фотовиставці (04 – 10.06.2013);
4-й етап – підготовка фоторобіт до експонування й побудова експозиції (11–26.06.2013);
5-й етап – експонування Фотовиставки (27.06 – 30.10.2013).
 
2.5. Фотографи можуть подати на Фотоконкурс не більше 5 фотографій у кожній номінації.
2.6. Подані на участь у Фотоконкурсі роботи розглядаються Радою експертів, яка формується й затверджується Дирекцією. Персональний склад її не розголошується. Рада експертів відбирає фото, які допускаються до участі в підсумковій Фотовиставці. Рішення Ради експертів є остаточним і перегляду не підлягає.
2.7. На основі рішення Ради експертів Дирекція надсилає офіційні запрошення авторам для участі в наступних етапах Фотоконкурсу та церемонії офіційного відкриття виставки IV Національного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни». Після отримання офіційного запрошення автори надсилають до 10.06.2013 відібрані Радою експертів для участі у Фотовиставці фотороботи (на адресу: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, вул. Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164), або електроні версії (на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), що відповідають вимогам до конкурсних робіт (див. п. 3.1). Фото, які не потрапили до участі в підсумковій виставці, не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. Організатори Фотоконкурсу залишають за собою право використовувати фототвори з метою популяризації Фотоконкурсу у своїй друкованій продукції, на сайтах організаторів, використовувати їх у фотовиставках та інших акціях. Подання заявки на участь у Фотоконкурсі й надсилання фотографій розцінюється як згода автора на оприлюднення персональних відомостей про себе, зазначених у заявці, а також використання його фото Організаторами Фотоконкурсу в засобах масової інформації з метою популяризації Фотоконкурсу та творчості Фотохудожника. Надіслані на Фотоконкурс роботи не рецензуються й не повертаються. Фотороботи не повинні суперечити умовам Конкурсу, діючому законодавству України й порушувати норми моралі.
 
 
 
ІІІ. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ
 
3.1. До участі у Фотоконкурсі приймаються електронні файли у форматі jpg(tif) без стискання, 300 dpi того ж розміру, що й відбиток, або друковані фотороботи мінімального розміру по короткій стороні – 30 см, максимального розміру по довгій – 45 см, з обов´язковим зазначенням «верх фото». Також подається інформація про те, що зображено на фотознімку (назва), дата й місце зйомки, прізвище, ім’я, по батькові та домашня адреса автора фото (на зворотному боці фотографії). Фоторобота має бути відзнята впродовж 2009 – першої половини 2013 року (окрім номінації «РетроВІЗІЇ»). Подання електронного варіанта фоторобіт обов’язкове. Без електронної копії, записаної на цифровий інформаційний носій (СD, DVD) у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi того ж розміру, що й відбиток, друковані фотороботи не приймаються. Дирекція залишає за собою право не включати відібрані роботи в експозицію при низькій технічній якості відбитків або їх пошкодженню.
 
ІV. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ФОТОКОНКУРСУ.
НАГОРОДИ
 
4.1. Усі конкурсні роботи оцінює Журі. Персональний склад Журі формується, затверджується Дирекцією й оголошується на церемонії офіційного відкриття Фотовиставки. День роботи Журі – 29 червня 2013 року. Засідання Журі є закритим, рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення є остаточним і не підлягає перегляду. Підсумки Фотоконкурсу оголошуються на церемонії урочистого оголошення результатів і нагородження переможців 19–21.10.2013. Обов’язкова умова отримання нагороди – особиста участь переможців у підсумковій церемонії.
4.2. Журі присуджує такі нагороди:
 
Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»;
Диплом «ЧУЖОземство»;
Диплом «РетроВІЗІЇ»;
Диплом «КерамоРекЛАМА»;
Диплом «ДивоСВІТ кераміки»;
Диплом «КерамШОК ХХІ століття»;
Диплом «ПоСТАТІ»;
Диплом «Чорно-біле ВІДЛУННЯ»;
Диплом «Документ ЕПОХИ».
 
Спеціальні дипломи:
• за кращу сюжетну композицію;
• за гончарські фантазії;
• за романтизм;
• за кращий резонансний сюжет;
• за унікальне творче вирішення;
• за образність;
• за емоційність;
• за психологізм.
 
Спеціальні нагороди також встановлені всіма співорганізаторами Фотовиставки та численними спонсорами.
Основні нагороди Фотоконкурсу присуджуються
за наявності не менше 3-х творів різних авторів
у кожній номінації.{jcomments on}
 


 

 
 
 
 

 

Замовити екскурсію