До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

. Опубліковано в Гончарство України

   2009 року в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному з’явився цікавий експонат – робота «Гончар» художника й скульптора з Харківщини Галини Кломбицької.

Художник, скульптор Галина Кломбицька.  Буди, Харківщина. 2009.
Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному   

    Галина Іванівна Кломбицька 1955 року, після закінчення Одеського художнього училища, отримала направлення на фаянсовий завод у Будах. Тоді двадцятирічна дівчина ще не знала, що її життя буде назавжди пов’язане з ним. Художник і скульптор, член Спілки художників УРСР, заслужений художник України – ці звання вона заслужила самовідданою працею. Чого тільки вартий той факт, що 85% продукції Будянського заводу випускалося за ескізами мисткині! Друзі й колишні співробітники часто називають її Легендою фаянсу.

   На жаль, завод у Будах припинив свою діяльність, тож Галина Іванівна запропонувала Музею забрати до своєї колекції роботу, яка довгий час служила фонтаном на території підприємства. З інтерв’ю, на яке люб’язно погодилася пані Галина, ми дізналися, що її скульптурна композиція «Гончар» була створена під враженням від знайомства з київськими гончарями.

Галина Кломбицька біля скульптурної композиції «Гончар» на території Будянського фаянсового заводу.  Буди, Харківщина. 2009. Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному   

   Робота зайняла гідне місце в Національній галереї монументальної садово-паркової керамічної скульптури нашого Музею. Багатьох відвідувачів з різних куточків України, які їдуть до Опішного, щоб пізнати мистецтво кераміки, вона вражає майже натуральними розмірами й майстерністю, з якою художниця дуже реалістично відтворила кожну деталь. Здається, що гончар зараз закінчить створювати свій виріб, підніме голову й заговорить...

Скульптурна композиція «Гончар» натериторії Будянського фаянсового заводу. 
Буди, Харківщина. 2009. Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Скульптурна композиція «Гончар» на території  Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Опішне, Полтавщина. 2010.Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Екскурсовод

Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному,

Ірина Чирка{jcomments on}

 
 
 
 
 

 

 
Замовити екскурсію