. Опубліковано в Гончарство України

2009 року в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному з’явився цікавий експонат – робота «Гончар» художника й скульптора з Харківщини Галини Кломбицької.

Художник, скульптор Галина Кломбицька.  Буди, Харківщина. 2009.

Галина Іванівна Кломбицька 1955 року, після закінчення Одеського художнього училища, отримала направлення на фаянсовий завод у Будах. Тоді двадцятирічна дівчина ще не знала, що її життя буде назавжди пов’язане з ним. Художник і скульптор, член Спілки художників УРСР, заслужений художник України – ці звання вона заслужила самовідданою працею. Чого тільки вартий той факт, що 85% продукції Будянського заводу випускалося за ескізами мисткині! Друзі й колишні співробітники часто називають її Легендою фаянсу.

На жаль, завод у Будах припинив свою діяльність, тож Галина Іванівна запропонувала Музею забрати до своєї колекції роботу, яка довгий час служила фонтаном на території підприємства. З інтерв’ю, на яке люб’язно погодилася пані Галина, ми дізналися, що її скульптурна композиція «Гончар» була створена під враженням від знайомства з київськими гончарями.

Галина Кломбицька біля скульптурної композиції «Гончар» на території Будянського фаянсового заводу.  Буди, Харківщина. 2009. Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Робота зайняла гідне місце в Національній галереї монументальної садово-паркової керамічної скульптури нашого Музею. Багатьох відвідувачів з різних куточків України, які їдуть до Опішного, щоб пізнати мистецтво кераміки, вона вражає майже натуральними розмірами й майстерністю, з якою художниця дуже реалістично відтворила кожну деталь. Здається, що гончар зараз закінчить створювати свій виріб, підніме голову й заговорить...

Скульптурна композиція «Гончар» натериторії Будянського фаянсового заводу.
Буди, Харківщина. 2009. Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Скульптурна композиція «Гончар» на території  Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Опішне, Полтавщина. 2010.Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Екскурсовод

Національного музею-заповідника