До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

. Опубліковано в Бієнале

20 вересня 2019 року в Центрі розвитку духовної культури відшуміла найочікуваніша подія, яка змусила хвилюватися весь світ, – церемонія оголошення й нагородження переможців Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського. Проєкт започатковано 2017 року за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Благодійного фонду «Дар» з нагоди 100-річчя заснування Української Академії Мистецтв та на пошанування одного з її засновників  і першого ректора, найхаризматичнішої постаті українського мистецтва першої половини ХХ століття – Василя Григоровича Кричевського (1873–1952).

Метою БІЄНАЛЕ-2019 є представлення творчості сучасних мистців, визначення кращих творів у галузі художньої кераміки 2018 – першої половини 2019 років.  

Цьогорічний конкурс перевершив усі очікування організаторів: географія учасників склала 10 країн світу, понад 90 творів і композицій, унікальні творчі рішення, власний стиль і бачення сучасних майстрів, які викликали гострі дискусії між членами Журі.

 Переможцями Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського стали:

Ганна Мядзвєдзєва (Мінськ, Республіка Білорусь) – Бронзова нагорода за посудину «Подих»;

Ігор Ковалевич (Львів, Україна) – Срібна нагорода за композицію «Пілігрими»;

Анна Лисик (Львів, Україна) – Золота нагорода за композицію «Мушлі».

Найвищу нагороду – Гран-прі – отримала Єлизавета Портнова (Київ, Україна) за твір «Шуа». «Це про мій власний досвід і власний біль», – так авторка прокоментувала роботу.

Хвилюючий момент оголошення й нагородження кращих відбувався під музичний супровід тріо «Класика» викладачів Полтавської музичної школи № 1.

Приємним сюрпризом на церемонії стала присутністьправнука Василя Григоровича Кричевського – Василя Лінде-Дункана та його дружини Юлії. Внуки Катерина Кричевська-Росандіч і Василь Лінде-Кричевський надіслали відеозвернення до учасників і гостей цього дійства. З вітальним словом виступила голова Правління Благодійного фонду «Дар» Валентина Подгорна.

Під час церемонії видавництво «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарстваспільно з Благодійним фондом «Дар» уперше презентували альбом-каталог «Українське БІЄНАЛЕ ХУДОЖНЬОЇ КЕРАМІКИ імені Василя Кричевського. 2017».

Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського стало найголовнішою керамоподією 2019 року, яка зібрала довкола себе як відомих мистців, так і початківців з усього світу. Розмаїття творів і композицій, технік виконання назавжди змінили уявлення про сучасне мистецтво.

БІЄНАЛЕ 2019 відшуміло, та  вже через якихось 2 роки воно знову повернеться, аби вкотре сколихнути мистецький світ.

До зустрічі 2021 року!

Ірина Дядечко,
інформаційна служба НМЗУГ
Фото Тараса Пошивайла

 

Підписи до фото:

1. Єлизавета Портнова. «Шуа» (Гран-прі). Опішне, Полтавщина. 2019. Фото Тараса Пошивайла

2. Анна Лисик. «Мушлі» (Золота нагорода). Опішне, Полтавщина. 2019. Фото Тараса Пошивайла.

3. Ігор Ковалевич. «Пілігрими» (Срібна нагорода). Опішне, Полтавщина. 2019. Фото Тараса Пошивайла

4. Ганна Мядзвєдзєва. «Подих» (Бронзова нагорода). Опішне, Полтавщина. 2019. Фото Тараса Пошивайла

Замовити екскурсію