З 1 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному ЗАВЕРШУЄ АКЦІЮ «Сувенір на згадку»!
Відтепер відвідувачі Музею НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНО
буклети та свистунці!
Дякуємо, що й надалі залишаєтеся разом з нами!
Музей продовжує стрімко розвиватися, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі!

вкл. 10 березня 2011.

…І будуть славити Опішне,
Натхненні творчістю, майстри.

Трохим Демченко працює над створенням погруддя видатного письменника Миколи Гоголя. Опішне, Полтавщина. Час зйомки та автор фото невідомі. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства

Ці рядки про людину щедрої душі і відкритої вдачі, неперевершеного гончаря, здібного педагога й керівника – Трохима Назаровича Демченка. Немає такого жанру кераміки, де б він не досягнув успіху. Майстер-універсал – учасник численних республіканських, всесоюзних і міжнародних виставок. Його твори експонувалися у Франції, Японії, Болгарії, Польщі, Литві, Бельгії та інших країнах світу.

У Національному архіві українського гончарства зберігається фонд цього талановитого майстра. Він містить документи й матеріали персонального характеру, відомості про громадську й творчу діяльність, книгу спогадів мистця, історію Опішнянського заводу «Художній керамік» (в основу лягли архівні матеріали й спогади старожилів), ескізи орнаментів та робіт.
Запрошуємо в Національний архів українського гончарства детальніше ознайомитися з ними.

Яценко Оксана,
науковий співробітник