З 1 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному ЗАВЕРШУЄ АКЦІЮ «Сувенір на згадку»!
Відтепер відвідувачі Музею НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНО
буклети та свистунці!
Дякуємо, що й надалі залишаєтеся разом з нами!
Музей продовжує стрімко розвиватися, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі!

вкл. 27 жовтня 2010.

Серед матеріалів Архіву – унікальні записи спогадів Ольги фон Ерн про її батька Володимира Гагенмейстра – завідувача Кам’янець-Подільської художньо-промислової школи, графіка, мистецтвознавця, якого було заарештовано 1937 року за звинуваченням у шпигунстві на користь Польщі та вигаданою участю в українській націоналістичній організації, а 31 грудня того ж року засуджено до вищої міри покарання – розстрілу. Реабілітовано 1971 року.
У нашому Архіві зберігаються копії матеріалів, які висвітлюють історію єдиної в Луганщині гончарної школи регіонального значення – Макарово-ярівської керамічної кустарно-промислової школи (1927–1935): навчальні плани, програми матеріально-технічного забезпечення навчального процесу й орієнт-кошториси, а також матеріали про її завідувача – Павла Дубинського, який у період активної русифікації викладав предмети українською мовою й докладав усі свої зусилля для становлення й розвитку школи, та про викладача Валентину Васильєву, його дружину (персональні матеріали, витинанки, ескізи творів).{jcomments on}

Яценко Оксана, науковий співробітник
Національного архіву українського гончарства

Замовити екскурсію