вкл. 10 грудня 2013.

21 жовтня 2011 року виповнилося 75 років Михайлові Єгоровичу Китришу —  заслуженому майстру народної творчості України, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, лауреату Всеукраїнської премії імені Данила Щербаківського та Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Народився Михайло Єгорович у містечку Опішному, у сім’ї гончаря. З юних літ залучався до гончарної справи — ліпив свистунці, потім пішов у завод, де досконало вивчав технологію керамічного виробництва, експериментував з різноманітними поливами та освоював техніку ліплення декоративних скульптур, зокрема виготовляв традиційний для гончарства Опішного посуд у вигляді левів, баранів, биків, коней. Крім скульптур, у доробку майстра багато вжиткового посуду: вази, супники, чайні та кофейні сервізи, тарелі, свічники, куришки, глечики, куманці, попільниці з чортами та багато іншого.  Михайло Китриш у своїх роботах уміло використовує кращі мистецькі народні традиції, багатовіковий досвід. Його твори вирізняються особливою пластичністю, довершеністю, різноманітністю, вишуканою декоративністю та повнозвучністю кольорів.

Роки плідної праці дали свої результати. Вироби Михайла Китриша були широко представлені на міжнародних виставках у Бельгії, Канаді, Японії, Болгарії, Польщі, Угорщині, Франції, Нідерландах, США, Норвегії, Великобританії та багатьох країнах світу.  Неодноразово він був лауреатом республіканських та всесоюзних художніх виставок, конкурсів, симпозіумів та фестивалів. Його твори зберігаються в багатьох музеях, у приватних колекціях, як в Україні, так і далеко за її межами.

Значна частина доробку Михайла Єгоровича Китриша зібрана співробітниками Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Нині фонди музею налічують близько 300 робіт славетного майстра.

Тож хочеться побажати ювіляру міцного здоров’я, молодечого запалу, міцності духу, успіхів та наснаги для здійснення всього задуманого на довгі-довгі роки.{jcomments on}

Відділ фондів

Кульбака В.І.