До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 10 грудня 2013.

   21 жовтня 2011 року виповнилося 75 років Михайлові Єгоровичу Китришу —  заслуженому майстру народної творчості України, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, лауреату Всеукраїнської премії імені Данила Щербаківського та Національної премії України імені Тараса Шевченка.

   Народився Михайло Єгорович у містечку Опішному, у сім’ї гончаря. З юних літ залучався до гончарної справи — ліпив свистунці, потім пішов у завод, де досконало вивчав технологію керамічного виробництва, експериментував з різноманітними поливами та освоював техніку ліплення декоративних скульптур, зокрема виготовляв традиційний для гончарства Опішного посуд у вигляді левів, баранів, биків, коней. Крім скульптур, у доробку майстра багато вжиткового посуду: вази, супники, чайні та кофейні сервізи, тарелі, свічники, куришки, глечики, куманці, попільниці з чортами та багато іншого.  Михайло Китриш у своїх роботах уміло використовує кращі мистецькі народні традиції, багатовіковий досвід. Його твори вирізняються особливою пластичністю, довершеністю, різноманітністю, вишуканою декоративністю та повнозвучністю кольорів.

   Роки плідної праці дали свої результати. Вироби Михайла Китриша були широко представлені на міжнародних виставках у Бельгії, Канаді, Японії, Болгарії, Польщі, Угорщині, Франції, Нідерландах, США, Норвегії, Великобританії та багатьох країнах світу.  Неодноразово він був лауреатом республіканських та всесоюзних художніх виставок, конкурсів, симпозіумів та фестивалів. Його твори зберігаються в багатьох музеях, у приватних колекціях, як в Україні, так і далеко за її межами.

   Значна частина доробку Михайла Єгоровича Китриша зібрана співробітниками Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Нині фонди музею налічують близько 300 робіт славетного майстра.

   Тож хочеться побажати ювіляру міцного здоров’я, молодечого запалу, міцності духу, успіхів та наснаги для здійснення всього задуманого на довгі-довгі роки.{jcomments on} 

Відділ фондів

 Кульбака В.І.

Замовити екскурсію