Повідомляємо, що з січня 2020 року зростуть ціни на вхідні квитки до всіх підрозділів Музею-заповідника!

вкл. 10 грудня 2013.

Несподіваним і приємним подарунком виявилася міні колекція черепиці, яку подарував Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному наш відвідувач із Чернігівщини Саєнко Олександр Якович. Унікальне зібрання налічує всього 13 предметів. Після атрибутації колекції виявилося, що датуються вони кінцем ХІХ — початком ХХ століття. Деякі з них виготовлені на цегельно-черепичних заводах Херсонщини та Миколаївщини. Черепиця з клеймом бджіл, метеликів та мальтійського хреста виготовлена на заводі GUICHARD Марсель, м. Санкт Андре у Франції. Вона була створена братами Gilardoni в 1840 році і трохи згодом була дуже популярна за межами країни.
   Виготовлення черепиці має прадавню історію. Вже в ХІ столітті нею покривали дахи княжих палаців та бані церков і сьогодні її застосовують у приватному будівництві. І хоча коштує черепиця не дешево, зате не потребує ні особливого догляду, ні оновлення і добре переносить перепад температур.

{jcomments on}   На території України існувало багато підприємств з виготовлення цегли та черепиці, продукція яких експортувалася навіть у країни Західної Європи. На запитання, як з’явилася черепиця у Олександра Яковича, він розповів, що перебуваючи в Миколаївській області, бачив, як розбирали старі будівлі, дахи яких були вкриті черепицею. Його подив викликав відмінний стан цього покрівельного матеріалу, який прослугував багато років і він вирішив взяти декілька зразків, а коли запланував відвідати музей гончарства — зрозумів, що його подарунок буде тут доречним.

Шановний Олександр Якович, ви зберегли не просто черепицю, а, нехай і невелику, сторінку історії прадавнього мистецтва — гончарства. Щира вам дяка від усього нашого колективу!