До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Повідомляємо, що з січня 2020 року зростуть ціни на вхідні квитки до всіх підрозділів Музею-заповідника!

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 17 грудня 2013.

  Національний музей-заповідник українського гончарства щиро дякує художнику-керамісту, заслуженому художнику України Борису Пяниді за багаторічну співучасть у формуванні Національної Гончарської Скарбниці України й подаровану фаянсову миску початку ХХ століття фабрики М.С.Кузнєцова в Будах, яка поповнить колекцію традиційного побуту українців.

 1886 року Матвій Кузнєцов засну­вав фаянсову фабрику в селі Буди Харківської губернії. Будянський завод був четвертим заво­дом, що увійшов до «Товариства виробництва фарфорових і фаянсових виробів М.С.Кузнєцова». Товариство почало діяти з 1889 року, а на початку XX століттяв нього вже ввійшло 8 найбільших заводів Росії. Завод випускав різноманітну продукцію: фаянсові вироби для домашнього вжитку й декоративні глиняні вироби, які вирізнялися високою якістю й художнім виконан­ням.

   Основою композиції миски є зображення монумента князю Михайлу Воронцову на Соборній площі в Оде­сі. Краї оздоблені зображеннями краєвидів Одеси середини ХІХ століття.

   Ймовірно, миска приурочена 50-річчю від дня відкриття в Одесі пам'ятника генерал-губернатору князеві Михайлу Воронцову й виготовлена 1913 року.


Автор невідомий. Миска. Буди, Харківщина. Початок ХХ століття.{jcomments on}

 

 
 
 
 
 

 

Замовити екскурсію