До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 23 березня 2015.

Валентина Троцька – представник історичної й археологічної керамології, молодший науковий співробітник Відділу керамології, молодший науковий співробітник Відділу палеогончарства Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України (з 2002), старший науковий співробітник Відділу археологічної кераміки Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (з 2002). Головні напрямки наукових досліджень: гончарство доби Руси в історичних дослідженнях; випалювальні споруди України.

Учасниця археологічних розкопок у складі експедицій Інституту археології НАН України на Більському городищі (керівники В’ячеслав Мурзін та Рената Ролле), Центру охорони та досліджень пам’яток археології Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації (керівник Олександр Супруненко), Інституту керамології – відділення Інституту Народознавства НАН України (керівники Анатолій Гейко, Анатолій Щербань, Оксана Коваленко).

Проводила охоронні розкопки й розвідки пам’яток скіфського часу й доби Київської Руси (1999–2003); досліджувала гончарні горна кінця ХVІІІ – початку ХХІ століття в Опішному та навколишніх селах (1996, 1999, 2000, 2003, 2009, 2010); брала участь у формуванні колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (1994–2009); була учасницею керамологічних експедицій до гончарних осередків Луганської (2007), Полтавської (2002–2010) та Чернігівської (2003) областей.

Автор понад 30 публікацій з проблематики керамології та археології в періодичних виданнях і збірниках, учасниця всеукраїнських керамологічних та археологічних наукових форумів, член Українського керамологічного товариства (з 2000).

Книга «Гончарство Середнього Подніпров’я Х–ХІІІ століть в історичних дослідженнях» порушує актуальну й важливу проблему сучасної керамології – стан дослідження гончарства доби Руси у вітчизняній історіографії. На основі наукових праць, із залученням писемних та етнографічних джерел розглянуто історію вивчення гончарного виробництва на пам’ятках Середнього Подніпров’я Х–ХІІІ століть, здійснено аналіз і узагальнення публікацій, архівних матеріалів про технологічні процеси гончарного виробництва, з’ясовано назви, асортимент глиняних виробів, їх функціональне призначення, використання у звичаєвості населення. Окреслено досягнення й недоліки дослідників у вивченні гончарного виробництва.

Книга стане в нагоді керамологам, археологам, історикам, етнографам, краєзнавцям, а також усім, хто цікавиться традиційно-побутовою культурою українців.

 

  Карунна Ольга,

бібліотекар Гончарської книгозбірні України

 
 
 
 
 

 

Замовити екскурсію