вкл. 05 травня 2015.

15 квітня 2015 року в Мистецькому Арсеналі (Київ) відбулося друге вручення Премії імені Бориса Возницького «За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи України». Ініціаторами її заснування стали Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал», Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал». Нагорода має на меті відзначити виняткові досягнення професіоналів музейної галузі й вручається раз на два роки. Першим лауреатом цієї престижної премії став Олесь Пошивайло –засновник Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Серед номінантів цьогорічної Премії – Олександр Пажимський, краєзнавець, історик, етнограф, мистець, старший науковий співробітник, очільник Державного історико-культурного заповідника «Самчики» (Хмельниччина). Його багатолітня наукова праця в музеї стала поштовхом до написання книги «Самчики», у якій подано стислу оповідь про унікальний об’єкт природно-заповідного фонду й пам’ятку історико-культурної спадщини України – палацово-парковий ансамбль «Маєток Самчики».

Багатоілюстроване видання автор люб’язно подарував Гончарській книгозбірні України. Книга стане в нагоді історикам, музейним працівникам, краєзнавцям, поціновувачам палацово-паркового мистецтва, а також усім, хто цікавиться історією та культурою України.

Співробітники Гончарської книгозбірні України щиро дякуСпівробітники Гончарської книгозбірні України

Національного музею-заповідника

українського гончарства в Опішному

Андрушенко О.

Карунна О.

Панасюк Г.

Хрипун Т.ють Олександру Пажимському за дарунок і сподіваються на подальшу співпрацю.