вкл. 26 грудня 2016.

Молодий науковець Марія Пошивайло передала до Гончарської книгозбірні України книгу «Народна кераміка басків».

Видання присвячене гончарству басків і є путівником у його історії. Автор книги Енріке Ібабе Ортіс узагальнив результати інтенсивної дослідницької роботи культури баскського народу, подав інформацію про мистецькі громади, окремих майстрів, висвітлив процес підготовки глиняної маси для роботи, формування виробів на гончарному крузі та їх випалювання в горнах.

Видання багато ілюстроване фото мистців, робочих місць гончарів, їхніх глиняних виробів, гончарних тавр, підписів майстрів. Кожному гончарному осередку присвячено окремий блок інформації.

Enrike Ibabe Ortiz. CERAMICA POPULAR VASCA. – Zamudio: Fundacion Bilbao Bizkaia Kutxa, 1995. – 290 s.

Бібліотекар Гончарської книгозбірні України

Тетяна Хрипун{jcomments on}