До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 16 липня 2019.

Нещодавно відомий український мистецтвознавець Олександр Найден (Київ) у дарунок Гончарській книгозбірні України передав кілька цікавих книг.


 

 

Найден Олександр. Українська картина: Поетика. Самантика. Космологія. – К.: Стилос, 2018. – 240 с.

 

 

 

 

У книзі автор подав українську картину у зв’язку з традиційним народним орнаментом, предметно-образним, міфологічним перетворенням, описав примітив і кітч як закономірні явища культури, які образно оживляють і семантично збагачують народну картину. Досліджено походження основних сюжетів народної картини, їх образно-поетичні та історичні витоки, пов’язані з основами тотемізму, родовою давниною і героїчними подіями козацької доби.


 

 

 

Найден Олександр. Міф. Фольклор. Форма. Образ. –
К.: Видавець Олег Філюк, 2016. – 317 с. : іл.

 

 

Аналізуючи історичні тенденції розвитку української культури, твори традиційного фольклору (колядки, казки, обрядові пісні), селянські ляльки, народні іграшки, «базарні» килимки, картини і філософські концепції Катерини Білокур, Марії Приймаченко, «наївних» художників Анастасії Рак, Івана Лисенка, Якова Бацуци, автор робить спроби пізнати певні внутрішні закономірності й зовнішні форми того феномену, яким є український фольклор.


 

 

Найден Александр. Картотека: повести, рассказы, пьеса. –
К.: ИД «Стилос», 2019. – 472 с.

 

 

 

Цю книгу Гончарська книгозбірня України отримала разом із супроводжуючим листом від автора, у якому він з теплотою згадує своїх давніх товаришів Леоніда Сморжа та Анатолія Макарова, нині покійних. Колись, під час їхньої спільної зустрічі, Олександр Найден прочитав їм своє оповідання, де йшлося про пригоди вигаданого героя Папарука. На жаль, у той час твір не мав шансів бути опублікованим через так званий «дисидентський» настрій. І тільки 2019 року нарешті повісті, оповідання, а також п’єса побачили світ у вигляді збірки, куди увійшло й оповідання про Папарука.

Олександр Найден щиро жалкує, що не здогадався присвятити книгу пам’яті своїх давніх друзів.

 

Тетяна Хрипун,
бібліотекар Гончарської книгозбірні України

Замовити екскурсію