вкл. 27 листопада 2019.

Гончарська книгозбірня України поповнилася новими керамологічними виданнями видавництва «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, яке готує літературу з проблем керамології та українського народознавства.

Презентація книг відбулася 26 вересня 2019 року в рамках триденного ІІ Національного конгресу українських керамологів «Постмодерна українська керамологія: трансдисциплінарний і транскультурний діалог» на базі Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України.

© Фото Тараса Пошивайла

Серед них:

• «Українська керамологія: Національний науковий щорічник. За рік 2008: Гончарне шкільництво» (кн. IV, т. 2);
  • «Українська керамологія: Національний науковий щорічник. За рік 2008: Персоналії української керамології» (кн. IV, т. 3);
  • Каталог «Українське Бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського. 2017».

Українська керамологія: Національний науковий щорічник. За рік 2008: Гончарне шкільництво / За редакцією доктора історичних наук Олеся Пошивайла. – Опішне: Українське Народознавство, 2018. – Кн. IV. – Т. 2. – 672 с. : іл.

У другому томі четвертої книги Національного наукового щорічника «Українська керамологія» подано матеріали Міжнародного наукового керамологічного симпозіуму  «Гончарне шкільництво на глобалізаційному роздоріжжі: нереалізовані можливості й перспективи розвитку» та статті провідних українських учених, присвячені тотожній тематиці.

Українська керамологія: Національний науковий щорічник. За рік 2008: Персоналії української керамології / За редакцією доктора історичних наук Олеся Пошивайла. – Опішне: Українське Народознавство, 2019. – Кн. IV. – Т. 3. – 648 с. : іл.

Черговий том Національного наукового щорічника «Українська керамологія» містить унікальні матеріали з керамологічної біографістики, зокрема статті про життєвий і творчий шлях українських і чужоземних учених-керамологів, які впродовж кінця ХІХ – ХХ століття зробили вагомий внесок у становлення й розвиток вітчизняної керамології.

Частину матеріалів присвячено ювілею відомого українського керамолога, засновника української керамологічної школи Олеся Пошивайла та 90-річчю від дня народження славетного українського керамолога Юрія Лащука (1922–2003).

Українське Бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського. 2017 : Каталог / автор-упорядник Олесь Пошивайло; куратор Бієнале й пошукач інформаційних матеріалів Світлана Конюшенко; художник Юрко Пошивайло; фотограф Тарас Пошивайло. – Опішне : Українське Народознавство, 2019. – 168 с. : іл. (Академічна керамологічна серія «УКРАЇНА ГОНЧАРНА», випуск 6).

Про унікальну мистецьку подію України – Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського, започатковану з нагоди 100-річчя заснування Української Академії Мистецтв та на пошанування одного з її засновників і першообраного ректора, найхаризматичнішої постаті українського мистецтва першої половини ХХ століття – Василя Григоровича Кричевського (1873–1952). На виставці було представлено творчість молодих і знаних у світі керамістів України, Польщі, Білорусі та Бразилії, які презентували свої твори, виготовлені впродовж січня–травня 2017 року.

В альбомі-каталозі подано відомості про учасників, фото й анотації експонованих творів.

Видання продовжує академічну керамологічну серію «УКРАЇНА ГОНЧАРНА», що знайомить читачів із творчістю учасників національних керамологічних виставок, конкурсів, симпозіумів.

Новітні керамологічні праці цікаві для керамологів, істориків, мистецтвознавців, художників-керамістів, археологів, етнологів, музеєзнавців, краєзнавців, викладачів і студентів мистецьких навчальних закладів, керівників художніх галерей і музеїв, кураторів виставок.

Книги можна придбати в «Крамниці» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному http://knigozbirnia.opishne-museum.gov.ua/shop/ або замовити телефоном: (05353) 42415, 42416 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Галина Панасюк,
завідувач Гончарської книгозбірні України
Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному