До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 24 січня 2020.

До 95-річчя від дня народження Петра Ротача (1925–2007) – справжнього українця й патріота, одного із засновників Всеукраїнського товариства «Просвіта», поета, письменника, літературознавця, педагога, громадського діяча, члена Національної спілки письменників України та наукового товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреата Премії фонду Тараса Шевченка, Всеукраїнської премії імені Павла Чубинського, Полтавської обласної премії імені Панаса Мирного Гончарська книгозбірня України Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному підготувала виставку публікацій.

Серед представлених праць – довідкові, періодичні видання, книги з приватної бібліотеки Петра Ротача, які 1994 року передано на постійне зберігання до Гончарської книгозбірні України.

У золотий фонд української літератури й гуманітаристики входять його праці: поетичні збірки, літературознавчі розвідки, які за глибиною розкриття теми, науковою вивіреністю, достовірністю залишаються винятковим явищем нашої культури.

Дві книги поета побачили світ у видавництві «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному: «Іван Котляревський у листуванні» (1994) та «Грудочка любимої землі: Василь Симоненко і Полтавщина» (1995). Цими виданнями було започатковано видавничу серію «Полтавська родина».

Петро Ротач усе життя працював над унікальною двотомною працею «Полтавська Шевченкіана: Спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії» (2005, 2009), яка є взірцем творчого сумління й наполегливості письменника. Талановитий поет, безумовно, належить до когорти тих, хто нині складає інтелектуальне багатство українського народу.

 

 

Галина Панасюк, 
завідувач Гончарської книгозбірні України

 

Замовити екскурсію