вкл. 24 січня 2020.

До 95-річчя від дня народження Петра Ротача (1925–2007) – справжнього українця й патріота, одного із засновників Всеукраїнського товариства «Просвіта», поета, письменника, літературознавця, педагога, громадського діяча, члена Національної спілки письменників України та наукового товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреата Премії фонду Тараса Шевченка, Всеукраїнської премії імені Павла Чубинського, Полтавської обласної премії імені Панаса Мирного Гончарська книгозбірня України Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному підготувала виставку публікацій.

Серед представлених праць – довідкові, періодичні видання, книги з приватної бібліотеки Петра Ротача, які 1994 року передано на постійне зберігання до Гончарської книгозбірні України.

У золотий фонд української літератури й гуманітаристики входять його праці: поетичні збірки, літературознавчі розвідки, які за глибиною розкриття теми, науковою вивіреністю, достовірністю залишаються винятковим явищем нашої культури.

Дві книги поета побачили світ у видавництві «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному: «Іван Котляревський у листуванні» (1994) та «Грудочка любимої землі: Василь Симоненко і Полтавщина» (1995). Цими виданнями було започатковано видавничу серію «Полтавська родина».

Петро Ротач усе життя працював над унікальною двотомною працею «Полтавська Шевченкіана: Спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії» (2005, 2009), яка є взірцем творчого сумління й наполегливості письменника. Талановитий поет, безумовно, належить до когорти тих, хто нині складає інтелектуальне багатство українського народу.

Галина Панасюк,
завідувач Гончарської книгозбірні України