До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 23 грудня 2013.

Презентація Національного наукового щорічника «Українська керамологія. За рік 2008: Експеримент у сучасній керамології» (кн. ІV, т.1).

    В основу чергового тому Національного наукового щорічника «Українська керамологія» покладено матеріали Міжнародного науково-практичного керамологічного семінару «Експеримент в сучасній керамології: шлях до наукової істини чи профанація наукових знань?» (Опішне, Полтавщини, 28–30.05.2008). Метою його проведення було з’ясування місця й ролі експериментів у сучасних керамологічних дослідженнях, виявлення позитивних і негативних моментів у використанні їх під час вивчення давнього гончарства, впровадження в практику сучасних керамологічних студій спеціальних методів дослідження історичної кераміки. У додатках подано статті керамологічної проблематики провідних українських і російських учених.

   Щорічник присвячено пам’яті видатного керамолога, доктора історичних наук, професора Олександра Бобринського (04.08.1930 – 01.10.2010), який, безперечно, був найповажнішим учасником керамологічного Семінару в Опішному. Учений став центром наукових дискусій, суперечок і просто розповідей про можливості дослідження історичної кераміки. Всюди він був оточений своїми учнями й шанувальниками, які прибули до гончарної столиці з різних куточків України й Російської Федерації.

   Олександр Бобринський за півстоліття наукової діяльності з вивчення давнього гончарства зробив неоціненний внесок у розвиток світової керамології. Заснований ним напрямок керамологічних студій, визначений ученим як техніко-технологічний аналіз кераміки, формував переконання дослідників багатьох країн про важливість і перспективність розвитку специфічної галузі наукових знань, пов’язаної з гончарством. Значною мірою саме завдяки його науковим працям вивчення кераміки виокремилося в наукову дисципліну. За одностайною думкою українських і російських керамологів, учений став одним із фундаторів сучасної керамологічної науки, творцем історико-культурного напрямку в галузі вивчення давнього гончарства й відповідної наукової школи в російській керамології й археології. 

 

Презентація монографії Віктора Міщанина «Репресивні заходи радянського тоталітарного режиму в галузі традиційного гончарства України (1930-ті – 1950-ті роки)».

 

 

Презентація монографії Анатолія Гейка «Ремонт глиняного посуду: історія, традиції, звичаї».

Презентація монографії Костянтина Рахна «Свистопляска і Ренкавка. Глиняні вироби в традиційно-побутовій культурі як джерело формування національної ідентичності слов’янських народів».

{jcomments on}

Замовити екскурсію