25 жовтня 2013 року в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному відбувся ВЕРНІСАЖ мистецького проекту українського художника-кераміста Світлани Пасічної «IMPRESSION – враження, відбиток, відтиск», створеного в Кераморезиденції Музею-заповідника впродовж серпня–жовтня 2013 року.

У виставці-презентації взяли участь художник-кераміст Світлана Пасічна (Полтава) та провідні українські художники-керамісти зі Львова, Ужгорода, Києва, Харкова,Черкас, Полтави, Коломиї, Опішного.

Відкрив виставкудиректор Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олесь Пошивайло. Він зазначив, що роботи Світлани Пасічної, відомої постаті української художньої кераміки, успішно експонувалися у Фаенце (Італія), Валлорисі (Франція), що є світовими брендами. Мисткиню прийшли привітати її друзі та колеги, зокрема Неллі Ісупова – художник-кераміст, член Національної спілки художників України, Сергій Радько – художник-кераміст, художник-монументаліст, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, Тетяна Зіненко – керамолог, історик, старший викладач Кафедри культурології й методики викладання культурологічних дисциплін Полтавського державного педагогічного університету імені Володимира Короленка, Людмила Дяченко – музеолог, генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

У творчих роботах Світлани Пасічної якнайкраще розкривається її світогляд, неординарний підхід до вирішення задуму. Художник-кераміст не раз відмічала, що її твори відображають настрої, навіяні дощовою погодою,  які втілено в образи дощу, хмар, калюж, де інколи проблискує сонячний промінчик.

{jcomments on}