До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

. Опубліковано в Виставки 2018 року

29 червня 2018 року Національний музей-заповідник українського гончарства презентував одразу кілька виставкових проектів, одним серед яких стала виставка кераміки «Діалоги з глиною» художника-кераміста, викладача гончарства середньої американської школи Наталі Кормелюк (Роквіль, Меріленд, США). Natalia Kormeluk – українка за походженням, світоглядом і творчим вираженням. Друга світова війна поєднала батьків-українців у Німеччині, де повоєнного 1947 року мисткиня й народилася. Хвилі буремного часу погнали вимушених емігрантів до Франції, а згодом – до Америки. Там відбулося мистецьке становлення Наталі Кормелюк, першим кроком до якого стало дослідження національного коріння – української історії. Усвідомлення спадковості могутніх культурних традицій пробудило талант, запалило його бажанням продовжити українське мистецтво у власній творчості. У ранніх особистих пошуках мисткиня відкрила феномен черняхівської й трипільської культур, досконало втіливши їхні художні особливості у власних творах. Її кераміка (димлення та раку) – своєрідний перегук з минулим, повернення до історії праукраїнців. Упродовж 1976–2008 років Наталя Кормелюк звернулася до вивчення традицій виготовлення гончарного посуду та його декорування в різних гончарних осередках України. Власне, пошук цих знань привів мисткиню до Опішного 1989 року. Гончарство, народжене в руках місцевих майстрів, знайомство з гончарським подружжям – Явдохою та Гаврилом Пошивайлами – справили особливо пам’ятні враження й наклали помітний відбиток на формування художніх уподобань Наталі Кормелюк. В американському заокеанні художниця-керамістка присвятила понад 40 років викладацькій діяльності. Вона – постійна учасниця фестивалів та майстер-класів, що презентують українську культуру. Її знання, досвід і творчість – колосальна енциклопедія національної культури українців, яка вражає американців духовністю й багатством традицій. У США українська мисткиня надзвичайно потужно творить власний стиль, що впевнено означує новітнє продовження національного стилю української кераміки. Вона робить свою справу натхненно й усвідомлено, захоплюючи високою майстерністю й глибиною внутрішнього світу. Виставка в Опішному презентувала майже 100 творів Наталі Кормелюк, які мисткиня виготовила в Опішному як учасник КЕРАМОрезиденції та художній куратор VIII сесії Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства для харизматиків, романтиків, диваків і діячів. Експоновані твори демонструють палітру досконалих прийомів та сміливих творчих експериментів з українською глиною, ангобами та поливами, що базуються на ґрунтовних знаннях технології кераміки. Саме тому твори Наталі Кормелюк – довершені функціонально й за художньою образністю. Її творчість – актуально сучасна поза кордонами держав і, що найголовніше, – наскрізно пройнята Україною.

Більше фото тут!

Жанна Невкрита,

інформаційна служба

Національного музею-заповідника українського гончарства

Фото Тараса Пошивайла

Замовити екскурсію