вкл. П'ятниця, 23 серпня 2019, 18:29.

Тоді, коли сонце умивається росою, коли птахи високо в небі дзвінко виспівують свою пісню, Валентина Проценко починає творити. Глина в її руках покірливо приймає задані форми, повільно перетворюючись на одну величну скульптуру – оленя. Майстриня говорить, що її витвір – живий. Справді, здається, ніби він зривається з місця й стрімголов несеться по світу, збираючи на свої гіллясті роги різнобарвні квіти, та, побачивши мене, – нерухомо завмирає, і тільки пелюстки видають його нічні пригоди. Він безмовно розповідає про своє життя, слід тільки прислухатися до його німої історії. Глиняний звір відкриває двері в далеке минуле, говорить образами, які несуть пам’ять про наших предків, про наше коріння.

вкл. П'ятниця, 16 серпня 2019, 18:58.

У маленькому містечку Опішне, що на Полтавщині, набирає обертів значуща мистецька подія світового масштабу – Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського. Цей конкурс, започаткований 2017 року, швидко здобув популярність серед вітчизняних і чужоземних молодих і досвідчених майстрів. Нині географія учасників складає 12 країн світу – Україна, Бразилія, Хорватія, Польща, США, Республіка Білорусь, Латвія, Домініканська Республіка, Єгипет, Японія, Китай, Турція.

вкл. Четвер, 15 серпня 2019, 16:23.

Агов, Ви вже спланували відпочинок на Сорочинському ярмарку? А чи знаєте Ви, що дорога до Великих Сорочинців лежить через гончарну столицю України – Опішне? Національний музей-заповідник українського гончарства запрошує відвідати свої затишні куточки й сповна насолодитися справжніми витворами мистецтва.

вкл. Четвер, 15 серпня 2019, 11:28.

Археологія завжди актуальна й викликає велике зацікавлення, адже завдяки археологічним дослідженням ми маємо цінні артефакти, дізнаємося про стародавній світ, події, культуру наших предків, знаємо нашу історію.

15 серпняархеологи відзначають своє професійне свято. Саме їхня нелегка праця дозволяє відкрити завісу часу й зазирнути в минуле.

Тож у цей святковий день – День археолога, бажаємо науковцям наснаги, терпіння, цікавих знахідок і нових відкриттів! Хай гарна погода завжди супроводжує вас у польових експедиціях, а втома ніколи не руйнує ваших планів!

вкл. Понеділок, 12 серпня 2019, 18:50.

Опішне – залюблене Богом містечко, яке стало центром паломництва для шанувальників українського мистецтва. Сюди, немов магнітом, притягує мистців із різних куточків світу, адже саме тут вони можуть, не боячись, відпустити свою фантазію у вільний політ і творити  з відчуттям, ніби на цьому світі існує лише він (майстер) і глина. Неповторний ландшафт сприяє народженню мистецьких витворів саме в цьому мальовничому краї, надихаючи своїми образами художників-керамістів.

вкл. Неділя, 04 серпня 2019, 08:25.

Національний музей-заповідник українського гончарства володіє найбільшою у Європі колекцією монументальної й садово-паркової глиняної скульптури. Роботи є результатом національних і міжнародних симпозіумів для художників-керамістів, які музей-заповідник проводить, починаючи з 1997 року. Нині ця колекція налічує понад 300 творів. 2016 року її поповнила перша скульптура, виконана в рамках Міжнародної грантової премії Говорунів. Грант заснували Національний музей-заповідник українського гончарства спільно з Олесею Говорун (Нью-Йорк, США). Чому саме Опішне й, зокрема, гончарство викликали бажання допомоги й підтримки, меценатка пояснила: «Опішня мені рідна. Я провела там більшість дошкільних років і кожного літа приїжджала на канікули до дідуся й бабусі. Змалечку пам’ятаю Свято гончаря й ту гордість, яку гончарська справа викликала в громаді. Пам’ятаю глечики, макітри, іграшки і як грала глина під вмілими руками майстрів. Гончарство пов’язується в моїй свідомості зі святом, громадою і спілкуванням. Премією Говорунів я хочу вшанувати пам’ять моїх рідних: дідуся Миколи Антоновича й бабусі Олександри Миколаївни (мал. 1). Вони були закохані в красу Полтавщини й Опішні, невтомно працювали заради своїх дітей та онуків, цінували людей і майстрів своєї справи. І найголовніше, вони навчили мене, як шанувати свою спадщину й як гордитися своїм корінням. Живучи в Сполучених Штатах, щоразу переконуюся, як важливо знати традиції й передавати їх із покоління в покоління. Я прагну, щоб премія Говорунів допомогла молодим митцям зробити значущий крок у розвитку своєї кар’єри й у розвитку нашої культурної спадщини» (мал. 2).

вкл. П'ятниця, 02 серпня 2019, 18:34.

Міжнародна грантова премія Говорунів заснована Національним музеєм-заповідником українського гончарства разом із благодійником Олесею Говорун (Нью Йорк, США) на пам’ять про її дідуся й бабусю Миколу й Олександру Говорунів, уродженців і мешканців Гончарної столиці України – Опішного. Премія покликана заохочувати й підтримувати молодих талановитих майстрів (віком до 35 років) на нелегкому шляху до підкорення гончарного мистецтва.

вкл. Четвер, 01 серпня 2019, 16:54.

Настав час завершення прийому робіт на найбільш очікувану керамоподію року – Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського. Незабаром професійне журі збереться на закритому засіданні, щоб гідно оцінити роботи учасників. На судійську команду чекає нелегка справа, адже автори модерних творів презентують новий підхід до світу кераміки й сміливо демонструють власне бачення на проблематику людського буття й сучасного мистецтва.

вкл. Середа, 31 липня 2019, 11:06.

вкл. Середа, 24 липня 2019, 09:58.

1.Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»

Тетяна Люта (Запоріжжя, Україна).
«Запалювати хмари»