вкл. Неділя, 21 квітня 2019, 15:09.

вкл. П'ятниця, 19 квітня 2019, 15:32.

Ось ВОНИ – перші віртуози-експериментатори, натхненні керамотворці, яких не обмежують просторові рамки:

вкл. Четвер, 18 квітня 2019, 14:24.

Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського стрімко набуває світового визнання!

Уперше в Україні масштабний проект у галузі художньої кераміки підтримали 13 країн світу!

вкл. Середа, 17 квітня 2019, 17:00.

19 квітня 2019 року Національний музей-заповідник українського гончарства відкриває світу ім’я юної опішненської художниці, обдарованої талантом. Мистецька галерея Центру розвитку духовної культури запрошує всіх поціновувачів на відкриття персональної виставки «Світ у деталях» учениці 11 класу Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського – Олесі Пічки.

Образотворче мистецтво вабить дівчину з дитинства, однак кілька років тому серйозним захопленням стала саме графіка. У сюрреалістичних сюжетах, навіяних творчістю Сальвадора Далі, Олеся майстерно втілює власний упізнаваний стиль. Її авторська графіка фантастична й водночас така реальна в абсолютно дорослому відчутті навколишнього світу.

вкл. Вівторок, 16 квітня 2019, 11:36.

Відомому опішненському майстру художньої вишивки, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженому майстру народної творчості України Григорію Гриню присвоєно довічну державну стипендію для видатних діячів культури і мистецтва. Це високе пошанування засвідчує Указ Президента України №111/2019 «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва», опублікований 8 квітня 2019 року на сайті офіційного інтернет-представництва Петра Порошенка.

вкл. Вівторок, 16 квітня 2019, 10:57.

Коли життя просить «свіжого ковтка повітря», варто спробувати себе в іншому – в тому, до чого кличе серце. Початком цілком може стати глина.

До 4 травня 2019 року в Опішному триває набір до літньої школи гончарства – Міжнародної Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства для романтиків, харизматиків, диваків і діячів. Це унікальна нагода для всіх бажаючих, незалежно від віку, статі, фахової освіти та громадянства, досконало опанувати основи гончарної справи.

вкл. Понеділок, 15 квітня 2019, 15:42.

Серед основних заходів:

• ярмарок ремесел
• виставки кераміки
• конкурс гончарського бодіпейнтінгу
• «ВакулаФЕСТ–ХХІ»
• майстер-класи
• покази дизайнерського етноодягу
• конкурс «Вишивана родина»
• дитячі розваги та квести
• фуд-зона «Смаколики Опішного»
• запальна дискотека
• співоче шоу української зірки

вкл. Неділя, 07 квітня 2019, 14:14.

Цієї п’ятниці співробітники Національного музею-заповідника українського гончарства допомогли настоятелю Сергію та прихожанам Різдво-Богородичної церкви (с. Малі Будища, Полтавщина) упорядкувати територію храму.

вкл. Четвер, 04 квітня 2019, 20:19.

З нагоди 210-ї річниці від дня народження відомого письменника Миколи Гоголяв його рідному селищі на території Національного музею-заповідника М. В. Гоголя відбулися урочистості, присвячені відкриттю реконструйованого культурно-мистецького центру.

Окрім офіційної частини, організатори підготували низку цікавих заходів: акторське дійство «М. В. Гоголь. Відлуння віків» від Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя, персональну виставку художника Євгена Пілюгіна «М.В. Гоголь та Італія», театралізовану екскурсію музеєм-заповідником, міжнародну конференцію, яскраві фотозони та містечко майстрів народної творчості.

вкл. П'ятниця, 29 березня 2019, 17:08.