вкл. Вівторок, 15 жовтня 2019, 14:37.

4 жовтня 2019 року в галереї Національної спілки майстрів народного мистецтва України відбулася презентація виставкового проєкту  «Чигиринський прорив». На виставці представлені авторські роботи співробітника НІКЗ «Чигирин», гончаря, заслуженого майстра народної творчості України  Євгена Поступайла.

вкл. Четвер, 10 жовтня 2019, 10:58.

Шановні батьки й учителі! Незабаром довгоочікувані канікули, а це означає, що ваші діти будуть нудьгувати вдома цілий тиждень. Не дайте їм засумувати – влаштуйте для них незабутній відпочинок, від якого вони отримають яскраві враження й справжнє задоволення!

вкл. Субота, 28 вересня 2019, 12:45.

Історія – це відповідь на вічне запитання «Хто ми є?». Знаючи й пам’ятаючи минуле нашого краю, ми розуміємо – усіх нас поєднує глина. Саме великі поклади цієї породи й визначили долю маленького містечка Опішне, що в Полтавщині, стати столицею українського гончарства. Тут здавна цінують і шанують це правічне ремесло, передають знання і вміння з покоління в покоління.

2011 року Національний музей-заповідник українського гончарства започаткував створення Стіни Гончарної Слави України. Вона покликана зберігати пам’ять про славетних українських гончарів і тих, хто всіляко підтримував і популяризував гончарство. Цього року Стіна поповнилася двома новими меморіальними дошками (автор – Володимир Цісарик, Львів), офіційне відкриття яких відбулося 25 вересня 2019 року.

вкл. Четвер, 26 вересня 2019, 15:32.

Глибокий сум викликала новина про завершення земного буттялюдини прекрасної душі й відкритого серця – Юлія Львовича Синькевича, скульптора-монументаліста, народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України, дійсного академіка Академії мистецтв Киргизстану, члена Національної спілки художників України.

Свій художній талант Юлій Львович присвятив сучасній українській монументальній скульптурі. Його багаторічна творча праця увінчана значущим творчим доробком, який прикрасив міста йзбагатив колекції багатьох музеїв не лише України, а й країн Європи, Азії та Америки.

Безмежно гордимося, що серед когорти мистців, які долучилися до створення меморіальних дощок єдиної у світі Стіни гончарної слави України, що розмістилася на фасаді Музею мистецької родини Кричевських Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, є й ім’я Юлія Синькевича. Виготовлена ним, разом із сином Левом Синькевичем, бронзова пам’ятна дошка видатному українському гончарю, творцю барокової глиняної скульптуриОстапу Ночовнику привертає увагу кожного відвідувача Музею.

Усі, хто знав Юлія Синькевича, любили й поважали його за чуйність, душевну щедрість, оптимізм, непересічний талант. Його земний шлях – зразок виняткової порядності, людської гідності й мудрості.

Колективи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Громадської організації «Конгрес українських керамологів» висловлюють  глибоке співчуття рідним і близьким, колегам, усім, хто знав і працював зі славетним мистцем.

Світла пам’ять про Юлія Синькевича назавжди залишиться в серцях українців…

вкл. Середа, 18 вересня 2019, 21:37.

Чекати залишилося зовсім недовго! Вже за два дні, 20 вересня 2019 року, о 1530 год., відбудеться церемонія відкриття й нагородження переможців Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського – наймасштабнішої керамоподії, яка сколихнула не тільки Україну, а й весь світ.

На вернісажі виставки Ви матимете унікальну можливість оглянути новітні твори кераміки з різних куточків планети, познайомитися й поспілкуватися з їх авторами. БІЄНАЛЕ змінить Ваше уявлення про сучасну творчість.

Не пропусти свій шанс стати частиною грандіозного дійства!

Церемонія відкриття й нагородження відбудеться за адресою: вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3, Опішне, Полтавщина.

Ірина Дядечко,
інформаційна служба НМЗУГ

вкл. Вівторок, 17 вересня 2019, 22:06.

Сьогодні, 17 вересня, Національний музей-заповідник українського гончарства став творчою світлицею для чотирнадцяти талановитих студентів мистецьких навчальних закладів України, а саме: Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

вкл. Субота, 14 вересня 2019, 18:49.

Сьогодні в Національному музеї-заповіднику українського гончарства звідусіль доносяться сміх і гомін. Навіть похмура погода не завадила туристам з Харківщини, Київщини, Львівщини й Полтавщини чудово відпочити й насолодитися тутешньою атмосферою.

Дякуємо нашим відвідувачам за теплі слова й гарний настрій!

Тримайте приємний бонус від фотографа Музею Тараса Пошивайла – світлини, на яких ви можете впізнати себе!

вкл. Субота, 14 вересня 2019, 17:35.

Керамологія як наука з часом набуває все більшої актуальності. Учені, журналісти й письменники все активніше долучаються до висвітлення її проблематики, а їхні дослідження й публікації завжди викликають зацікавлення серед фахівців і звичайних читачів.

вкл. Субота, 14 вересня 2019, 17:29.

Українське БІЄНАЛЕ ХУДОЖНЬОЇ КЕРАМІКИ імені Василя Кричевського – 2017 року блискавично увірвалося у світовий мистецький простір, привернувши до себе увагу не лише вітчизняних мистців, а й художників-керамістів з-за кордону. Тож і географія учасників охопила Україну, Республіку Білорусь, Бразилію й Польщу.

Вражаюча виставка, яка експонувалася в Центрі розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства, «зустріла» тисячі мандрівників і в серці кожного залишила приємний спогад.