До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 11 лютого 2015.

   За кожною – невтомні руки й незміренні обшири самобутньої фантазії відомих і безіменних для минувшини народних майстринь, у кожній – історія й часточка їхньої душі. «Життя – у вишивці, а вишивка – життя, на полотні найтонші, найвірніші розкладені жіночі почуття», – саме так, рядками поезії української письменниці Людмили Яцури, можна висловити враження від експозиції виставки вишитих картин «Світлини душі жіночої», яка відкрилася 7 лютого 2015 року у виставковому залі Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського.

   Пізнати таїну жіночої душі запросила авторка виставки Ірина Іващенко – молода майстриня української вишивки й водночас – колекціонер старовинних вишиваних картин. Серед експонатів, представлених для споглядання, – колекційні картини 1920-х – 1960-х років, вишиті хрестиком, що відтворюють українські рослинні й сюжетні мотиви. Надбання старовини Ірини Іващенко доповнили й власні оригінальні творчі роботи, у яких простежується особливий погляд майстрині на навколишній світ, її тяжіння не лише до народних сюжетів, а й до культури інших країн. Директор Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя КричевськогоЛюдмила Овчаренкозауважила:«Дуже рада, що ти відкриваєш свій талант людям. Дуже щаслива, що він пробудив у тобі бажання ось такого збиральництва – збереження надбань нашого народу, нашого краю та жіноцтва».

   Нинішня виставка стала третьою для молодої майстрині. Любов до вишивки не випадкова: за традицією, успадкована від мами та бабусі. Потреба колекціонування з’явилася з часом – працюючи зберігачем Відділу фондової роботи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Ірина відчула необхідність збереження цієї рукотворної краси. «Знаходити нові твори найчастіше допомагають рідні та друзі. На виставці ви можете бачити картини переважно з різних куточків Полтавщини. Кожна з робіт випромінює тепло і світло, яким би я хотіла сьогодні поділитися», – розповіла колекціонер.

   Для директора Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, доктора історичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Олеся Пошивайла експозиція виставки стала особистим відкриттям: «Її цінність у тому, що вона примушує думати. Що б не було зображено на картинах, вони відображають любов українців до краси. В усіх сюжетах – птахи, квіти, натюрморти і загалом – щасливе життя, про яке мріє кожен з нас. Тут немає агресії, зла, нелюбові, усе перейнято красою, натхненням і божественним. Цими роботами варто пишатися, слід шукати в них джерела натхнення для своєї творчості та повсякденного життя».

   Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Григорій Гринь наголосив, що збереження таких унікальних творів народного мистецтва – велика справа:«Вишивка поряд з іншими видами творчості має велику цінність – це наша пам’ять».

   Певно, допоки правічні традиції берегтимуть цей «голос» жінки, доти й сьогодення хрестик за хрестиком лягатиме на полотно…

Жанна Різниченко,

інформаційна служба Національного музею-заповідника

українського гончарства в Опішному{jcomments on}

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Замовити екскурсію