вкл. 25 лютого 2015.

Вітаємо молодшого наукового співробітника Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, кандидата історичних наук Оксану Коваленко з презентацією книги «Полтава ХVІІ–ХVІІІ століть»!

Авторка познайомила читацьку аудиторію зі своїм виданням 24 лютого 2015 року в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Її дослідження представило комплексне вивчення історичних етапів розвитку та особливостей складання міського простору Полтави в час існування полтавської фортеці з початку ХVІІ до початку ХІХ століття, до перепланування нового губернського центру 1802 року. В такому ракурсі полтавська міська територія досі не вивчалася.

У цій книзі – десятирічна клопітка робота з опрацювання документальних джерел, планів та мап міста, архівних матеріалів Полтави, Києва та Санкт-Петербурга. Відтепер Полтава пізнана й відкрита для своїх мешканців, гостей, цікавих до історії рідного краю, та науковців широкого кола досліджень.

Радіємо, що відтепер книга Оксани Коваленко «Полтава ХVІІ–ХVІІІ століть» з її авторським автографом є і в колекції Гончарської книгозбірні України Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Бажаємо шанованій авторці натхненної праці й справжніх поціновувачів її досліджень!{jcomments on}