вкл. 19 грудня 2012.

Керамологи Національного музею-заповідника українського гончарства
на
Всеукраїнській науково-практичній конференції
(14 грудня 2012 року, Київ)

14 грудня 2012 року на базі Національного музею українського народного декоративного мистецтва відбулася Всеукраїнська науково-практича конференція «Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного стану розвитку музейної справи», в якій взяли участь музейні працівники й науковці з Києва, Переяслава-Хмельницького (Київщина), Луцька, Сум, Черкас, Канева, Чигирина (Черкащина), Львова, Харкова, Рівного, Чернігова, Качанівки (Чернігівщина), Полтави, Миргорода й Опішного (Полтавщина).
Конференцію було присвячено 145-річчю від дня народження Миколи Біляшівського й 135-річчю від дня народження Данила Щербаківського – відомих українських археологів, музеологів, етнографів, мистецтвознавців, громадських діячів.  {jcomments on}

Учасники конференції мали змогу ознайомитися з виставкою «Українські килими ХVIII-ХІХ століть». Твори надійшли до колекції музею з експедицій, здійснених Михайлом Біляшівським і Данилом Щербаківським упродовж 1902–1917 років у Київській, Полтавській, Чернігівській, Подільській, Волинській губерніях, по Галичині та Буковині. Також учасники наукового форуму відвідали виставку львівського кераміста, заслуженого художника України Ганни-Оксани Липи «Sacrum terra (Священна земля)».
Пленарне засідання відкрила генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Адріана Феодосіївна Вялець, виступивши з доповіддю «Українські музеї і їх фундатори. Історія та сучасні проблеми функціонування».

Вітальне слово генерального директора Національного музею українського народного декоративного мистецтва Адріани Феодосіївни Вялець до учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного стану розвитку музейної справи». Київ. 14.12.2012. Фото Наталі Визір. Старший науковий співробітник Музею історії міста Києва Микола Біляшівський, онук відомого етнографа й музеолога Миколи Біляшівського, з доповіддю проблеми збереження музейної спадщини України на початку ХХ століття. Київ. 14.12.2012. Фото Наталі Визір. Доктор мистецтвознавства, професор Михайло Селівачов з доповіддю «Три візії народного мистецтва». Київ. 14.12.2012. Фото Наталі Визір.

Усього заявлено 78 доповідей, що торкалися проблем розвитку музейної справи в Україні, були присвячені фундаторам музейних колекцій та їх ролі у розвитку музейної галузі, збиранню та дослідженню пам’яток мистецтва й культури, а також шляхам становлення й комплектування музейних збірок.
Науковці Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України запропонували до уваги учасників наукового форуму виступи «Юрій Лащук: етап становлення видатного керамолога» (учений секретар Наталя Визір) і «КерамПІК» як одна з форм поповнення сучасних керамологічних музейних колекцій» (молодший науковий співробітник Оксана Ликова).

Науковий співробітник Відділу етнографії гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства, молодший науковий співробітник Відділу керамології новітнього часу Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України Оксана Ликова під час виголошення доповіді «КерамПІК» як одна з форм поповнення сучасних керамологічних музейних колекцій». Київ. 14.12.2012. Фото Наталі Визір. Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного стану розвитку музейної справи». Київ. 14.12.2012. Фото Вікторії Пошивайло. Роботи львівської мисткині, заслуженого художника України Ганни-Оксани Липи, репрезентовані на виставці «Sacrum terra (Священна земля)». Київ. 14.12.2012. Фото Вікторії Пошивайло.
Килимове розмаїття зі збірки Миколи Біляшівського й Данила Щербаківського (виставка «Українські килими ХVIII-ХІХ століть»). Київ. 14.12.2012. Фото Наталі Визір. В.о. вченого секретаря Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, науковий співробітник Відділу етнографії гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства Наталя Визір під час виголошення доповіді «Юрій Лащук: етап становлення відомого керамолога». Київ. 14.12.2012. Фото Оксани Ликової. Святкового настрою додавала учасникам наукового форуму прикрашена ялинка. Київ. 14.12.2012. Фото Наталі Визір.

17.12.12 р.