вкл. 03 травня 2017.

Незабаром, з 24 по 26 травня 2017 року, в Опішному (Полтавщина) на базі Національного музею-заповідника українського гончарства проходитиме масштабний НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ РЕСТАВРАЦІЙНО-КЕРАМОЛОГІЧНИЙ СИМПОЗІУМ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ГОНЧАРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ (консервація, реставрація, експонування)»

Метою симпозіуму є вивчення сучасного стану збереження культурної спадщини в музейних і приватних колекціях; з’ясування актуальних проблем консервації, реставрації й експонування творів кераміки, пошуки шляхів їх вирішення; формування фахової платформи для спілкування й обміну досвідом роботи реставраторів кераміки, керамологів і музеологів.

«Реставрація – це одна з найважливіших галузей музейної справи, – зазначила куратор симпозіуму, художник-реставратор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Олена Трикоз, – вона дозволяє зберігати твори різних часів, історико-культурну і мистецьку спадщину, яка є непересічною цінністю для громадянського культурного і цивілізованого суспільства. Реставрація кераміки – це процес, який вимагає делікатного підходу і великих затрат праці. Тому ми вперше збираємо в стінах нашого Музею художників-реставраторів, керамологів, етнологів, істориків, мистецтвознавців, краєзнавців, музеологів, археологів, мистців, мистецькі навчальні та музейні заклади (які радо відгукнулися!), аби порушити ряд питань з історії й перспектив розвитку реставрації кераміки в Україні та світі. Планів на час симпозіуму дуже багато. Сподіваємося, що робота буде плідною і кожен для себе почерпне щось нове й корисне».

Також у рамках Національного наукового реставраційно-керамологічного симпозіуму, окрім наукової частини, відбудеться чимало цікавих заходів: стендова презентація реставраційних центрів України; експозиція відреставрованих творів трипільської кераміки та виставка «Архаїчні способи реставрації кераміки» з фондової колекції Національного музею-заповідника українського гончарства; виставка відреставрованих творів кераміки з колекцій музеїв України; майстер-класи провідних українських реставраторів кераміки; ретроспективна виставка літератури з проблематики реставрації кераміки; дискусії, відеопрезентації; оголошення результатів і нагородження переможців ХІ Національного конкурсу публікацій на теми керамології, кераміки, гончарства в Україні «КеГоКе-2017» (за публікаціями 2014 року).

Якщо ви хочете почути цікаві, корисні поради провідних реставраторів України й подивитися на результат їхньої кропіткої роботи, станьте гостем НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВОГО РЕСТАВРАЦІЙНО-КЕРАМОЛОГІЧНОГО СИМПОЗІУМУ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ГОНЧАРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ (консервація, реставрація, експонування)»!!!

Куратор симпозіуму, художник-реставратор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Олена Трикоз. Національний музей-заповідник українського гончарства. Опішне, 2017. Фото Тараса Пошивайла.