вкл. 12 травня 2017.

25 травня 2017 року, у рамках Національного наукового реставраційно-керамологічного симпозіуму «Актуальні проблеми збереження гончарної спадщини України (консервація, реставрація, експонування)», відбудеться презентація монографії «Дослідження, реставрація і зберігання музейної кераміки» художника-реставратора Тетяни Краснової. Монографія підсумувала працю творчого тандему автора й колективу Видавництва «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
Це видання – довгоочікувана подія у вітчизняній галузі збереження, консервації та реставрації кераміки. Воно є першим в Україні дослідженням систематизації знань і досягнень української та зарубіжної науки, яке базується на практичному досвіді та опрацюванні значного масиву бібліографічних джерел.
Нині актуальність монографії особливо виразна, оскільки все більше зростає необхідність збереження національної гончарської спадщини, що є одним з найголовніших аспектів діяльності музеїв України, реставраційних центрів, профільних наукових установ. Водночас дослідження Тетяни Краснової започатковує загальнонаціональний реставраційний дискурс, що спрямує на-гора наукового обговорення найактуальніші фахові питання.
У контексті наукового форуму в Опішному «голос» опублікованої монографії зазвучить особливо виразно й лунко – на сьогодення й новітнє покоління реставраторів, дослідників, музеологів.