вкл. 17 травня 2017.

Неповторна аура творчості просто неба, дружня атмосфера й яскраві враження – основні складові Національного симпозіуму монументальної кераміки «ФІЛОСОФІЯ БУТТЯ», очікуваного для десятьох обраних учасників. 12 червня 2017 року в Опішному розпочнуть процес втілення творчих ідей у глину молоді й знані українські художники-керамісти, а також мистці з Білорусі, Молдови та Бразилії.
«Симпозіум для кераміста – це перш за все спілкування», – зауважує одна з майбутніх учасників – художник-кераміст Аліна Літвіненко (Олександрія, Кіровоградщина). Мисткиня вже відчула неймовірну енергетику творчих днів у Опішному під час роботи в КЕРАМОрезиденції (2014, 2015) та участі в П’ЯТОМУ ІНТЕРСимпозіумі кераміки в Опішному «2014: 14х14».
До участі в цьогорічному симпозіумі Аліну Літвіненко надихнули відчуття, що залишилися в спогадах. За її особистими спостереженнями, на відміну від живописних пленерів, учасників симпозіумів кераміки об’єднує випалювання горна: «Ти працюєш самостійно, але не відчувається духу змагання, можливо, тому що підсумком є спільний випал – своєрідна колективна творчість, та й самі учасники відкриті до спілкування… Як майбутня учасниця, очікую цікавих робіт і цікавих людей, якихось незвичайних ідей, які спонукатимуть до роздумів і розкриття свідомості».

Національний симпозіум монументальної кераміки «ФІЛОСОФІЯ БУТТЯ» –
нові сторінки художньої кераміки сучасності!

Слідкуйте за його «Щоденником» на наших сайтах!

художник-кераміст Аліна Літвіненко (Олександрія, Кіровоградщина) під час творчої роботи в КЕРАМОрезиденції. Опішне, Полтавщина. Вересень 2014. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Фото Тараса Пошивайла