вкл. 07 серпня 2017.

Упродовж 20–22 вересня 2017 року на базі Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному відбудеться Національний науковий філософсько-керамологічний симпозіум «ЕСТЕТИКА БУТТЯ. ДІАЛОГИ ЕПОХ І КУЛЬТУР». Науковий форум присвячено 90-річчю від дня народження філософа й керамолога, доктора філософських наук, професора Леоніда Сморжа (1927–2009).
Співорганізаторами форуму виступають Національна академія наук України, Міністерство культури України, Міністерство освіти і науки України, а також провідні науково-дослідні та вищі освітні установи Києва, Львова, Харкова й Полтави.
Філософсько-керамологічний симпозіум в Опішному має на меті простеження розвитку науки про чуттєве пізнання світу; вивчення природи естетичної свідомості; актуалізацію філософських студій мистецтва; обговорення сучасних проблем філософії, естетики й керамології; з’ясування внеску Леоніда Сморжа в розвиток української естетики й філософії загалом, української керамології, колекціонерства, популяризацію народного мистецтва.
До участі запрошуються філософи, керамологи, культурологи, мистецтвознавці, історики, археологи, етнологи, краєзнавці, музеологи, колекціонери, мистці, академічні наукові установи, вищі навчальні заклади, музеї, громадські організації, творчі спілки.
ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 25 СЕРПНЯ 2017 РОКУ.

Детальніше про умови участі – на сайті Музею-заповідника: http://opishne-museum.gov.ua/conference/1905-estetyka-buttya-dialohy-epokh-i-kultur