вкл. 28 вересня 2017.

В Опішному завершився ХІІ Національний конкурс публікацій на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні «КеГоКе–2017». Церемонія офіційного оголошення й нагородження переможців відбулася 21 вересня 2017 року, у рамках Національного наукового філософсько-керамологічного симпозіуму «ЕСТЕТИКА БУТТЯ. ДІАЛОГИ ЕПОХ І КУЛЬТУР».  

Незмінне ініціювання конкурсу належить Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Національному музею-заповіднику українського гончарства. Це єдиний науковий форум, спрямований на визначення рейтингу публікацій в Україні з означеної проблематики, заохочення науковців до активних досліджень вітчизняного та світового гончарства, до започаткування та участі у фахових дискусіях, написання ґрунтовних рецензій та критичних статей. 

Увага членів Національної експертної керамологічної ради нинішнього конкурсу була прикута до публікацій на конкурсну тематику 2015 року. Традиційно визначення кращих наукових праць відбулося в десятьох номінаціях, серед яких: «Краща монографія», «Кращий альбом, каталог», «Кращий збірник наукових праць», «Краща наукова стаття», «Краща науково-популярна, публіцистична публікація», «Краща публікація документальних матеріалів», «КерамҐАНДЖ». 

Наукова діяльність – досить широке поле напрацювань, відкриттів та публікацій кожного дослідника, тому фахові здобутки деяких учасників конкурсу було відзначено в кількох номінаціях. 

Прикметним для «КеГоКе–2017» стала відсутність заявлених учасників у номінаціях «Краща резонансна публікація», «Краща публікація з окремими сюжетами на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні» та «Краща рецензія».

За умовами конкурсу, володаря найвищої відзнаки обрано серед переможців у номінаціях. Гран-прі «КеГоКе–2017» здобула монографія «Гончарний код українського фольклору (семіотика, образність, атрибутика, текстологія)» керамолога, молодшого наукового співробітника Відділу керамології новітнього часу Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, старшого наукового співробітника Наукового відділу виставок Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, старшого наукового співробітника Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», кандидата філологічних наук Марії Пошивайло (Київ), що перемогла в номінації «Краща монографія».

Запрошуємо до знайомства з переможцями всіх номінацій ХІІ Національного конкурсу публікацій на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні «КеГоКе–2017» на сайті Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України.

;