вкл. 02 жовтня 2017.

Нинішня осінь в Опішному щедра на наукові й мистецькі ужинки. Серед таких – вивершення VI-го сезону КЕРАМОрезиденції, одного з мистецьких проектів Національного музею-заповідника українського гончарства.
Цьогоріч попрацювати на творчій базі Музею-заповідника, отримавши необхідне для роботи, були запрошені молоді художники-керамісти Леся Падун (Полонне, Хмельниччина) та В’ячеслав Пасинок (Харків).
Для Лесі Падун це вже третя участь в КЕРАМОрезиденції. В Опішному мисткиня знаходить своє натхнення й можливість втілювати творчі ідеї. «Кераміка для мене – це те, чого мені дуже бракує, коли немає можливості нею займатися», – зазначила Леся Падун. Світ її образів – оригінальний і впізнаваний, сповнений власних відчуттів. Кожен твір самобутньо виражає побачене в навколишньому світі, адже джерело натхнення керамістки – сама природа. Цю тему відображають усі її роботи, нинішня – «ОДА ПРИРОДІ» – співає хвалебну пісню первозданній красі довкілля, утверджуючи його могутню силу і велич над людиною.
В’ячеслав Пасинок також творчо поріднений із глиною. Його шлях до КЕРАМОрезиденції Опішного несподіваний і досить стрімкий. Рік тому він здобув Гран-прі Х Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне–2016», що проходив на базі Державної спеціалізованої художньої школи інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського. Саме тоді молодий мистець отримав запрошення виготовити монументальний твір для колекції Музею-заповідника. Участь у КЕРАМОрезиденції надала В’ячеславу Пасинку нагоду творчого становлення, новий досвід і можливість створення першої монументальної роботи – мистецького проекту «БІЛЯ ХРЕСТа (Et the CROSS)».
Презентація мистецьких проектів обох художників-керамістів відбулася 21 вересня 2017 року, у рамках Національного наукового філософсько-керамологічного симпозіуму «ЕСТЕТИКА БУТТЯ. ДІАЛОГИ ЕПОХ І КУЛЬТУР». Твори учасників КЕРАМОрезиденції поповнили Галерею монументальної глиняної скульптури Музею-заповідника.
Запрошуємо відкрити світ творчості молодого покоління мистців української кераміки!

Жанна Різниченко,
інформаційна служба