Автор: Жанна Різниченко вкл. 02 жовтня 2017.

21 вересня 2017 року, у рамках Національного наукового філософсько-керамологічного симпозіуму «ЕСТЕТИКА БУТТЯ. ДІАЛОГИ ЕПОХ І КУЛЬТУР», в Опішному відбулося вручення Міжнародної грантової премії Говорунів. Її засновано 2016 року за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства та Олесі Говорун (Нью-Йорк, США) з метою підтримки молодих талановитих мистців кераміки.

Цьогоріч лауреатом Гранту стала художниця-керамістка Ольга Плоха (Малі Будища, Полтавщина). Молода мисткиня закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, нині викладає мистецькі дисципліни в Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського.

Ольга виготовляла проект «МРІЯ. ВОЛЯ. ТЕРПІННЯ» на творчій базі Музею-заповідника. «Я вирішила, що це буде не просто красивий об’єкт, він має змусити задуматися, міркувати. Це зображення своєрідної стіни, яку кожен з нас долає в житті. Якщо ти десь відійшов від своєї мети, якщо все складається не так, як хочеться, – не відступай і борися, коли це справді твоя мрія. Для її втілення треба прикласти всі зусилля», – зазначила керамістка. Декоративним елементом скульптури слугують рядки поезії Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина?», що підсилюють ідейний задум роботи. З нагоди отримання Грантової премії та презентації мистецького проекту Ольга Плоха отримала письмове привітання від Олесі Говорун.

Місцем експонування скульптури стала Галерея монументальної глиняної скульптури просто неба.

На обріях українського мистецтва світає новими іменами мистців кераміки!

Жанна Різниченко,
інформаційна служба