вкл. 07 листопада 2017.

«На батьківщині Миколи Гоголя кожний третій чоловік насить ім’я одного з найшанованіших православних святих – Миколая Чудотворця, іменем якого названо і Миколу Гоголя, і мене», – говорить екскурсовод Микола Кисличенко з Миргорода. З відомим письменником чоловіка єднає не лише земляцтво, а й феноменальна схожість!

Миколу Кисличенка можна вважати «Гоголем нашого часу», адже саме йому належить місія відкриття щорічного свята – Національного Сорочинського ярмарку, за його участю відбуваються літературно-мистецькі події Полтавщини, пов’язані з постаттю Миколи Гоголя.

З Гоголем усе почалося волею випадку. Гість розповідає: «2003 року миргородський підприємець запропонував мені провести екскурсію в Літературно-меморіальному музеї Миколи Гоголя в Сорочинцях від імені письменника. Я спробував – і вдалося, далі я вже не розлучався з цим образом. Тепер, вирушаючи екскурсійним маршрутом гоголівським краєм, зі мною завжди костюм письменника, аби туристи мали нагоду вповні відчути дух історії».

Виявляється, сучасний Гоголь має кілька професій! За освітою – філолог, працював у школі, згодом, після армії, – держслужбовцем у місцевих органах внутрішніх справ. Нині Микола Кисличенко цілком присвятив себе екскурсійній діяльності: 37 років його життя пов’язане з краєзнавством.

…Завітавши до Музею гончарства разом зі своєю екскурсійною групою, «Гоголь» навіть гончарював, і, звичайно, залишив на згадку свій «літературний шедевр» у «Книзі відгуків».

Жанна Невкрита,
інформаційна служба