вкл. 20 грудня 2017.

Генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Олесь Пошивайло мав нагоду завітати на гостини до мера міста Глухова Мішеля Терещенка.

[Мішель Терещенко – французько-український підприємець та місцевий політик, мер міста Глухів (з 2015 року). Нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків. Займається відродженням льонарства в Україні. Предки Пана Терещенка зробили чимало інвестицій на підтримку мистецтва. 1903-го року вони відкрили Музей західноєвропейського мистецтва в місті Києві. Нині вулиця, на якій він знаходиться, названа в честь роду Терещенків. Любов до прекрасного передалася й Пану Мішелю – він уболіває за розвиток мистецтва в рідній країні, усіляко підтримує нові проекти й допомагає їх втіленню].

Під час зустрічі Олесь Пошивайло та Мішель Терещенко обговорювали стан культури в Україні, перспективи розвитку мистецтва та можливості подальшої співпраці між музеями Глухова та Національним музеєм-заповідником українського гончарства в Опішному, а також створення в Гетьманській столиці п’яти нових музеїв.

У дарунок на згадку про свій візит Олесь Пошивайло подарував меру Глухова альбом-каталог «Опішнянська мальована миска другої половини ХІХ – початку ХХ століття (у зібранні Російського етнографічного музею в Санкт-Петербурзі)».

У свою чергу Пан Терещенко пообіцяв завітати до Гончарної столиці України з відповідним візитом.