вкл. 09 березня 2018.

З глибоким сумом сповіщаємо, що 6 березня 2018 року згасла Наземна Зірка талановитого українського художника-кераміста, члена Національної спілки художників України, майстра пера – Володимира Онищенка.  Це була щира, чуйна, творча та непересічна особистість. Уся його багатогранна діяльність була спрямована на розвиток українського мистецтва. Він – глибокий знавець традицій української пластики, володів унікальним талантом, майстерно й гармонійно поєднував антропоморфні й зооморфні образи із сакральним змістом, культом, ритуалом. Його творчий доробок налічує сотні унікальних творів, які стали окрасою багатьох музеїв України й світу.

Не один десяток років Володимир Онищенко був добрим другом Національного музею-заповідника українського гончарства, незмінним учасником його науково-мистецьких заходів і форумів. Диво-скульптури майстра навіки знайшли прихисток і стали окрасою Музею-заповідника. Гончарська Книгозбірня України має за честь зберігати особисту бібліотечку художника-кераміста.

Колективи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Громадської організації «Конгрес українських керамологів» розділяють скорботу й біль рідних, друзів, колег, усіх, хто знав і працював із талановитим майстром.

Світла пам’ять про Володимира Онищенка назавжди збережеться в наших серцях.