вкл. 27 березня 2018.

Твір, що символічно об’єднує давність і сучасне, гордість Опішного й національне культурне надбання, – мозаїчна паркова скульптура «Славетні таланти твої, Україно» нині надійшла на участь у Національному мистецькому конкурсі «Творю з думкою про Україну», який ініціював Національний музей-заповідник українського гончарства з нагоди 100-ліття від часу створення Василем Кричевським ескізів національного Герба України «Тризуб».

Її автор – Іван Нагірний, житель Опішного. Здобувши свого часу технічну й педагогічну освіти, чоловік майже 30 років присвятив професії вчителя, яку пошановано званням «Відмінник освіти України». Викладацька діяльність була нерозривно пов’язана із творчістю – досі Іван Григорович із натхненним запалом втілює образи своєї уяви в різноманітних матеріалах – дереві, глині, металі, шкірі.
Цікаве художнє осмислення творчості Василя Кричевського й української історії стали для Івана Нагірного поштовхом до участі в конкурсі – у серці майстра розквітнув образ України.

До слова, Національний мистецький конкурс «Творю з думкою про Україну» триває до 15 квітня 2018 року. Бажаючі долучитися до участі не обмежуються віком, професією чи образотворчими матеріалами. Національний музей-заповідник українського гончарства запрошує подати художні твори, що мовою мистецтва оспівають національну державну символіку.
Детальніше про Конкурс – на сайті Музею мистецької родини Кричевських: http://krychevsky-family.opishne-museum.gov.ua/news/206-natsionalnyi-mystetskyi-konkurs-tvoriu-z-dumkoiu-pro-ukrainu

Жанна Невкрита,
інформаційна служба