вкл. 28 березня 2018.

2017 року Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному відвідували не тільки туристи з різних куточків України, а й з ближнього та дальнього зарубіжжя.
Минулого літа подружжя Тьєрі й Валентина Бьор’є з Франції приїздили на гостину до своїх українських друзів – родини Орленків. Вони завітали й до Музею-заповідника. Приємно, що місцеві жителі, організовуючи дозвілля своїх гостей, запрошують їх відвідати саме Музей гончарства, адже тут є чим здивувати навіть тих, хто був у Луврі, Версалі чи піднімався на Ейфелеву вежу.

Незважаючи на те, що день був надзвичайно спекотним, Тьєрі й Валентина з цікавістю слухали екскурсію. Вони були вражені талантом мистців, розмірами й декоративністю творів, що експонуються на тлі надзвичайно чарівного ландшафту, гостинністю й професіоналізмом працівників, доброзичливою атмосферою, яка панує в Музеї. Відвідувачі із задоволенням взяли участь у майстер-класах з гончарювання, опішненської мальовки. Їм також пощастило ліпити дитячу глиняну іграшку разом з Миколою Пошивайлом. Про свої враження вони написали в Книзі відгуків, а самі враження повезли додому – у Францію.

Сподіваємося, цього року відвідувачів буде ще більше, адже слава про Гончарську столицю передається з уст в уста по всьому світу.

Юлія Нижник,
екскурсовод ІІ категорії
Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному