вкл. 03 квітня 2018.

День народження для кожного – це особливе свято. Та найбільше його чекають діти, і все – через подарунки. Дорослих же в цей час турбує одне питання: як подарувати те, про що дитина мріє.

Як правило, семирічні дітлахи допитливі, мають бурхливу фантазію, люблять пізнавати нове. Усе частіше батьки дарують своїм маленьким іменинникам «дорослі» подарунки: телефони, планшети або ноутбуки. Але чи варто віднімати в них дитинство, залучаючи до сучасних технологій так рано, і, що ще гірше, псувати здоров’я? Тож дорослим необхідно вирішити складне завдання: оригінально порадувати маленького іменинника.

У Галини Кирій проблеми з подарунком на день народження синові не було, адже її   Ваня мріє стати гончарем і спробувати створити власний виріб на справжньому гончарному крузі. Цієї зими в Миргородську гімназію імені Тараса Шевченка, де навчається хлопчик у 1-Б класі, завітали екскурсоводи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Вони розповіли, що, окрім захоплюючої екскурсії, перегляду фільму про гончарів і гончарство, складання глиняних пазлів, відвідувачі Музею-заповідника можуть взяти участь у майстер-класах із гончарювання й традиційної опішненської мальовки. Хлопчик із захопленням усе переповів мамі й зауважив, що дуже хоче потрапити в Музей гончарства.

Мрія Вані збулася 1 квітня 2018 року, адже він напередодні свого дня народження разом з мамою Галиною й старшим братиком Дмитриком відвідав Музей-заповідник. Сім’я Киріїв отримала величезне задоволення, а найбільше, звичайно, – від майстер-класу з гончарювання.

Тож мрії збуваються! Виявляється, так легко втілити їх у життя!

Юлія Нижник,

екскурсовод ІІ категорії
Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному