вкл. 04 квітня 2018.

Донині Опішне символічно продовжує тисячолітню традицію єднання гончарів і ковалів навколо палаючого горна: цього року тут увосьме відбудеться Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–ХХІ».

Упродовж 25–30 червня 2018 року у фестивальному містечку, що розгорнеться на базі Національного музею-заповідника українського гончарства, працюватимуть учасники – відомі ковалі з різних куточків України. Для підсумкової оцінки Журі вони мають подати твори в двох номінаціях. Домашню ковальську роботу представить декоративна вивіска зі шрифтовою композицією з назвою об’єкта Музею-заповідника. Демонстраційною роботою, за рішенням організаторів, цьогоріч стане декоративний ліхтар «Полум’яна рута». Саме цей твір учасники виготовлятимуть під час ковальського фестивалю.

Прикметно, що «ВакулаФЕСТ–ХХІ» незмінно відбувається в рамках Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг». Тож і цього року ковалі мають нагоду долучитися до унікальної низки мистецьких проектів, оглянути виставки кераміки, творчо поспілкуватися і найголовніше – 30 червня 2018 року взяти участь у колоритному мистецькому святі – Національному фестивалі гончарства.

Прийом ковальських заявок триває до 31 травня 2018 року. Охочих поглянути на вогнедійство в Опішному радо зустріне кожний фестивальний день.

«ВакулаФЕСТ–ХХІ» – це п’ять днів справжнього ковальського свята в атмосфері творчості й цілковитого занурення в процес! Для учасників це – фантастична нагода відчути саме ту – справжню – насолоду від справи, якою займаєшся, а ще – залишитися наодинці з природою й собою, поза звичним ритмом життя. Для гостей же ковальський фестиваль оповість про таємницю народження мистецтва у вогні мовою дужого металу.


Жанна Невкрита,
інформаційна служба
Національного музею-заповідника українського гончарства
Фото Тараса Пошивайла


 
Замовити екскурсію