вкл. 04 травня 2018.

Третій рік поспіль Міжнародна грантова премія Говорунів на підтримку молодих мистців кераміки відкриває нові творчі постаті. Грант заснований Національним музеєм-заповідником українського гончарства спільно з  Олесею Говорун (США) – меценаткою з опішненським корінням, що вважає своїм обов’язком підтримувати українське гончарство й таким чином виявляє любов до рідного краю. Премія надає унікальну можливість втілення ідеї в матеріалі на базі Музею-заповідника, особистісного розвитку й презентації своєї творчості в когорті сучасних мистців кераміки.

Цьогоріч серед поданих заявок, за рішенням Експертної ради, переможним обрано мистецький проект «Перевтілення. Пробудження. Новий початок» талановитого художника-кераміста В’ячеслава Пасинка (Харків).

Молодий мистець – студент факультету «Дизайн середовища» Харківської державної академії дизайну і мистецтв, що вже став активним учасником всеукраїнських конкурсів і дизайн-проектів.

Мистецький проект В’ячеслава Пасинка філософськи переосмислює момент духовного очищення як мить оновлення, нового народження. «Кожен сам створює своє майбутнє. Але ж є і речі, визначені долею. Так як і хвора людина не в змозі самостійно себе вилікувати, ніхто не здатний самостійно побороти залежність, погані звички, злість, егоїзм, смуту, негативні думки, які суперечать моралі. Іноді необхідне стороннє, Божественне втручання», – зауважує мистець у концепції майбутнього твору.

Наступним етапом Грантового преміювання стане творча робота – В’ячеслава  Пасинка запрошено до Опішного для виготовлення мистецького проекту. Презентацію роботи володаря цьогорічного Гранту, а також урочисте вручення грошової нагороди Музей гончарства готує восени 2018 року.

Жанна Невкрита,

інформаційна служба