Опішне готує цикл ювілейних виставок

Увага! Увага! Увага! Запрошуємо всіх долучитися до дивовижного світу гончарства! З 21 до 26 серпня 2018 року Національний музей-заповідник українського гончарства працює до 19.00 години. До зустрічі в Опішному!

вкл. 15 травня 2018.

Цьогоріч травень щедрий на мистецькі ювілеї відомих українських художників-керамістів. Їх імена добре знані в колі поціновувачів художньої кераміки, а творчий доробок яскраво презентує сучасне мистецтво України для світу.

Першою серед них стала художник-кераміст, член Національної спілки художників України Лілія Бережненко (Запоріжжя): 6 травня мисткиня зустріла 65-ліття. Її авторський стиль – неповторно-впізнаваний серед інших, адже художниці вдається наповнити кожний  монументальний твір особливим змістом.

3 травня 60-літній ювілей завітав до художника-кераміста, члена Спілки художників Грузії, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Гії Міміношвілі (Київ). Глина в руках мистця завжди набуває особливий смисл – вона перетворюється на філософську матерію, якою Гія зображує сутність життєвих істин.

25 травня святкуватиме 65-ліття художник-кераміст Тетяна Потапенко (Львів). Роботи мисткині надзвичайно тонко налаштовують глядача на медитування й творчий діалог.

Травневу вітальню завершить ювілей молодого й надзвичайно потужного художника-кераміста Олександра Мірошниченка (Кочеток, Харківщина): 28 травня він зустріне 35-ліття. У стрімкій парадигмі його творчого розвитку ця подія відкриє поціновувачам новий виток сучасного концептуального мистецтва.

Опішне єднає з цими мистцями багаторічна співтворчість, адже кожний із них є неодноразовим учасником симпозіумів та ІНТЕРСимпозіумів художньої кераміки, а також численних виставкових і мистецьких проектів.

З цієї святкової нагоди Національний музей-заповідник українського гончарства готує мистецькі вітання: наприкінці травня в Опішному відбудеться цикл вернісажів творчості мистців-ювілярів. Експозиції представлять роботи керамістів різних років з унікальної фондової колекції Музею-заповідника.

Мистецькі виставки в Опішному – добра нагода для зустрічі! Про дату й час – невдовзі…

Бережненко Лілія (Запоріжжя). Декоративна скульптура «Не чіпайте Пандори!». Опішне, Полтавщина. 2001.Галерея монументальної глиняної скульптури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

Міміношвілі Гія (Київ). Декоративна композиція «Колія».Опішне, Полтавщина. 2000. Галерея монументальної глиняної скульптури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

Потапенко Тетяна (Львів). Декоративна скульптура «Човен часу».Опішне, Полтавщина. 1999. Галерея монументальної глиняної скульптури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному