вкл. 25 липня 2018.

Віднедавна гостей Національного музею-заповідника українського гончарства на початку екскурсійного маршруту зустрічає новий експонат – кована вивіска «Національна галерея монументальної скульптури».

Запитаєте, звідки ця краса? Вона народилася з дужого металу в тендітних руках коваля Ніки Музичко (Львів). Талановита майстриня – випускниця Львівської національної академії мистецтв, а нині – постійна учасниця Національного ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ-ХХІ», що традиційно відбувається в Опішному наприкінці червня в рамках гончарського «ЗДВИГу».

Цьогоріч саме ця вивіска зі шрифтовою композицією з назвою об’єкта Музею-заповідника здобула Першу премію фестивалю в номінації домашніх творів. Минулого ж року львів’янка виборола навіть Гран-прі «ВакулаФЕСТу».

Ковальство, приборкане саме «жіночою» майстерністю, щоразу дивує, захоплює й вражає численних гостей фестивалю. Скажіть тепер, що молот – не одна зі «штучок» неповторної жіночої харизми?)))

Жанна Невкрита,
інформаційна служба