вкл. 10 серпня 2018.

Упродовж дев’яносто одного року Полтавська обласна організація українського товариства глухих допомагає людям, які живуть у тиші, навчатися, знаходити роботу, розвиватися, активно відпочивати та пристосовуватися до життя в гучному світі.

26-27 липня 2018 року голова Полтавської обласної організації УТОГ Леонід Усенко та перекладач жестової мови Світлана Баклицька знайшли можливість організувати для глухих людей екскурсію до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Як виявилося, бажаючих було досить багато, близько сорока осіб, за віком різні – від школярів до пенсіонерів. Хоча це люди з порушенням слуху, та мають активну життєву позицію, цікавляться історією, залюбки подорожують. Тому відвідини Музею-заповідника стали для них утіленням мрій і справжнісіньким святом.

Екскурсія, майстер-клас із гончарювання, вражаючі розміри й декоративність творів Галереї монументальної скульптури, надзвичайно чарівний ландшафт викликали нестримні емоції в наших незвичайних відвідувачів.

Світлана Баклицька зазначила, що в Музеї гончарства панує доброзичлива атмосфера, працівники з розумінням ставляться до глухих людей, враховуючи їхні порушення. Під час проведення екскурсії таким особливим відвідувачам екскурсоводу важливо розуміти, як та коли треба розповідати, де ставати – це полегшує роботу сурдоперекладачу й дає можливість глухим людям засвоїти більше корисної й цікавої  інформації.

Незвичайні гості поїхали додому з чудовими враженнями, позитивними емоціями, творчими думками й пообіцяли, що наступного року відвідають інші підрозділи Національного музею-заповідника українського гончарства, адже «всі дороги ведуть в Опішне…».

Юлія Нижник,

екскурсовод ІІ категорії